A na końcu nic?. O zmartwychwstaniu i życiu wiecznym

Czy chrześcijańska wiara w zmartwychwstanie jest jeszcze żywa? Jak można dzisiaj mówić o zmartwychwstaniu?

Gerhard Lohfink podejmuje w tej książce temat śmierci i zmartwychwstania. Swoje odpowiedzi konfrontuje z wielością wyobrażeń i oczekiwań współczesnych ludzi, czerpiąc argumenty z Pisma Świętego oraz tradycji chrześcijańskiej. W bezpośrednim i rzeczowym stylu potrafi dowieść ogromnej mocy chrześcijańskiej nadziei zmartwychwstania. Pokazuje także, że w zmartwychwstaniu nie chodzi o wydarzenia z odległej przyszłości. Tak naprawdę nasze zmartwychwstanie już dawno się rozpoczęło i dopełni się w naszej śmierci.

Gerhard Lohfink: (ur. w 1934 r. we Frankfurcie nad Menem), niemiecki ksiądz katolicki, egzegeta Nowego Testamentu, profesor na Uniwersytecie w Tybindze. Od 1968 r. żyje i pracuje w Katolickiej Wspólnocie Zintegrowanej k. Monachium. Swoje badania publikuje w licznych opracowaniach, które cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników.

Informacje dodatkowe o A na końcu nic?. O zmartwychwstaniu i życiu wiecznym:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2024-02-12
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: Am Ende das Nichts? ÜberAuferstehung und Ewigs Leben

Kup książkę A na końcu nic?. O zmartwychwstaniu i życiu wiecznym

Tajemnica Galilejczyka. Nocna rozmowa o Jezusie z Nazaretu
Gerhard Lohfink0
Okładka ksiązki - Tajemnica Galilejczyka. Nocna rozmowa o Jezusie z Nazaretu

Nowa książka Gerharda Lohfinka, znanego niemieckiego egzegety, jest niejako dopełnieniem i kontynuacją 50 listów o wierze. Jak dzisiaj...

Gerhard Lohfink0
Okładka ksiązki - Widok z Sykomory. Jeśli nie dzisiaj, to kiedy? Nieoczywiste myśli o Bogu i świecie

Duchowe przemyślenia znanego kapłana i biblisty. Krótkie i zwięzłe. Czasem prowokacyjne, humorystyczne, czasem spokojne i wyważone, zawsze jednak...