Abba. Historia kultowego zespołu

W 1974 roku mało znany szwedzki zespół ABBA zwyciężył konkurs Eurowizji i wkroczył na światowe sceny. Swoimi piosenkami podbił serca fanów muzyki pop a z czasem sprzedał ponad 150 milionów płyt. W tym wyścigu tylko Beatlesi okazali się lepsi.

Fani czekali nie tylko na kolejne przeboje ABBY, ale i z wypiekami śledzili miłosne uniesienia dwóch małżeńskich par artystów, ich sprzeczki i powiększającą się w astronomicznym tempie fortunę.

Któż dziś nie kojarzy bajecznie kolorowych stylizacji szwedzkich artystów, kto nigdy nie nucił brawurowych piosenek Mamma mia czyKnowing Me, Knowing You i nie tańczył przy dźwiękach Dancing Queen.

Czy jednak wiesz, że:

w 1977 roku 3,5 miliona ludzi ubiegało się o bilety, aby zobaczyć ABBĘ w londyńskim Royal Albert Hall. Dostępnych było mniej niż dwanaście tysięcy miejsc. Aby zadowolić wszystkich zainteresowanych londyńskich fanów, ABBA musiałaby zagrać w tym miejscu ponad sześćset koncertów, tantiemy ABBY ze sprzedaży płyt na terenie Związku Radzieckiego były tak wielkie, że musiały zostać wypłacone w ropie naftowej, w 1980 roku odwołano koncerty ABBY ze względu na groźby uprowadzenia.

OBOWIĄZKOWA LEKTURA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY KOCHAJĄ ABBĘ

Informacje dodatkowe o Abba. Historia kultowego zespołu:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2024-05-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: Biografie i literatura faktu Biografie artystów i ludzi show biznesu

Kup książkę Abba. Historia kultowego zespołu

ABBA. Historia supergrupy
Carl Magnus Palm0
Okładka ksiązki - ABBA. Historia supergrupy

Autor opowiada ekscytującą historię o ludziach, którzy tworzyli supergrupę, o ich pochodzeniu, muzycznych wpływach i osobistych demonach. Śledzi...