Absurd Everestu

Mówią na niego "Denis-rozrabiaka". Rosyjski łobuz z polskim obywatelstwem
Zdobył Koronę Himalajów i Karakorum, wspiął się na dziesięć siedmiotysięczników i wytyczył nową drogę na Cho Oyu. Denis-rozdrabiaka. Cyborg-rozrabiaka. Nie mierzy tętna i nie łyka leków, nie bierze odżywek, ocieplacze uważa za niedozwolone, butle z tlenem za wykluczone. W górach nawet z jedzeniem jest na bakier: kiedy się wspina, pości. Tylko przed i po wysiłku zagryza ser i czekoladę. Uwielbia rywalizacje, tak z innymi jak i z samym sobą. Powtarza, że bycie pierwszym na szczycie to honor. Ale honorem jest też pomóc innym: w górach partnerstwo jest dla niego wszystkim. W 2001 roku sprowadził z Lhotse (8516 m npm) polską himalaistkę Annę Czerwińską, w 2018, z Nanga Parbat, Elizabeth Revol. Jak sam mówi: kocha życie i nie zamierza akceptować zwyczajności.
Absurd Everestu opowiada o początkach himalajskiej przygody Denisa - pierwszym pobycie w najwyższych górach świata i przyjaźni z Simone Moro. Wyprawa w Himalaje była spełnieniem jednego z marzeń młodego ambitnego sportowca z Kazachstanu.
Urubko nie tylko relacjonuje przebieg wyprawy, ale też pisze o tym, że góry uczą cenić życie.

Informacje dodatkowe o Absurd Everestu:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-283-5626-9
Tytuł oryginału: Абсурд Эвереста
Tłumaczenie: Irena Kulesza, Lingua Lab
Ilustracje:Denis Urubko, Borys Dedeszko, Maria J. Cardell, Andriej Starkow, Simone Moro, Olga Kwasznina,

Tagi: wyprawa denisurubko koronahimalajów karakorum himalaje urubko absurdeverestu

Kup książkę Absurd Everestu

Absurd Everestu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zaczytana22
Zaczytana22
Przeczytane:2019-05-22, Ocena: 6, Chcę przeczytać, Mam, 12 książek 2019,

Cudowna, zapiera dech w piersiach! Denis jak zawsze wie co napisać by wciągnąć czytelnika! W ciągu jednego dnia przeczytana od deski do deski

Skazany na góry
Denis Urubko0
Okładka ksiązki - Skazany na góry

Skazany na góry to zapis drogi Denisa na światową scenę alpinizmu, a jednocześnie ciekawa dla czytelnika przyzwyczajonego do europejskiej tradycji...

Skazany na góry
Denis Urubko0
Okładka ksiązki - Skazany na góry

Denis Urubko to pierwsza liga współczesnego himalaizmu. W ostatnich miesiącach świat z zapartym tchem śledził jego poczynania - najpierw gdy wspólnie...