ADDICTED TO YOU

Zakłamani

Zakochani

Uzależnieni

On nie wyobraża sobie wyjść z domu bez butelki whisky. Ona ciągle szuka nowych wrażeń z kolejnymi facetami.

Lily i Lo znają się od dziecka. Teraz, gdy razem studiują, za wszelką cenę próbują zachować pozory normalności i nie wzbudzać niczyich podejrzeń, zwłaszcza swoich rodzin. Choć pochodzą z nieziemsko bogatych domów i wydawać by się mogło, że niczego nie powinno im brakować, ich życie dalekie jest od ideału...

Co stanie się, gdy niedotrzymane obietnice zaprowadzą ich na skraj przepaści, a misternie tkane kłamstwo zacznie się rozpadać jak domek z kart?

Co zrobią, gdy okaże się, że prawdziwym nałogiem jest... to drugie?

Informacje dodatkowe o ADDICTED TO YOU:

ADDICTED TO YOU - opinie o książce

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-03-22, Ocena: 4, Przeczytałam,

„Addicted to you” autorstwa Kristy I Becki Ritchie to powieść która opowiada o skomplikowanej i intensywnej relacji między Lily i Lo.

Dwójka głównych bohaterów, Lily i Lo, to postaci obarczone toksycznymi cechami i trudnymi problemami. Ich egzystencja jest przepełniona fałszem i sekretami, a ich zmagania z nałogami są przedstawione w sposób niezwykle autentyczny, co może wywołać dyskomfort u niektórych odbiorców. Autorka z odwagą rysuje portret ich mrocznych aspektów osobowości, co nadaje dziełu charakteru, dzięki temu nie jest to tylko opowieści o uczuciu, ale również wnikliwe studium psychiki ludzkiej i mechanizmów uzależnienia oraz o wpływie nałogów na egzystencję osób w otoczeniu uzależnionych.

Jest to powieść, które zmierza się z kontrowersyjnymi zagadnieniami. Postacie przedstawione w powieści, choć wykazują cechy destrukcyjne, i ich postępowanie nie jest godne naśladowania, z czasem ulegają znaczącej metamorfozie, co napawa nadzieją. Wątek przyjaźni, ewoluującej stopniowo w głębokie uczucie, stanowi kluczowy element narracji i został umiejętnie wyeksponowany. Dzięki tym zabiegom i wątkom postacie zyskują mimo wszystko naszą sympatię i kibicujemy ich poczynaniom.

Pióro Kristy i Becca Ritchie charakteryzuje płynność i zdolność do zaangażowania czytelnika, jednak niektóre aspekty kreacji bohaterów mogą wywoływać niedosyt. Narracja intryguje i prowokuje do refleksji nad osobistymi wartościami i przekonaniami.

„Addicted to you” to książka, która może nie być dla każdego, ale z pewnością znajdzie swoich zwolenników wsród tych, którzy szukają powieści z głębszym przesłaniem i realistycznym przedstawieniem problemów, z jakimi zmagają się ludzie we współczesnym świecie. Dla mnie jest to bardzo dobrze napisana historia, która oferuje nam głęboki wgląd w to, jak uzależnienia mogą wpływać na relacje i osobowość oraz zasiewa nadzieję, że miłość może przemieniać. Jest warta poznania i czekam z niecierpliwością na kolejną część.

Rekomendowany wiek: 16+

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @flow_books (współpraca reklamowa) 🩷.

Lily i Lo to para przyjaciół, którzy znają się od zawsze. Oboje pochodzą z dobrych i szanowanych domów, no i jak się domyślacie wiedzą o sobie dosłownie wszystko. Teraz nawet udają przez rodziną, że tworzą parę. Dlaczego? Po prostu wtedy jest im lepiej ukryć swoje mroczne sekrety ?. Niestety mają ich sporo, choć wydawać by się mogło, że powinni wieść życie idealne. Jednak, życie takie nie jest... A oni czują, że będą niezrozumieni, boją się osądów. Tylko co się wydarzy, gdy grunt zacznie palić się pod nogami? Czy kłamstwo to dobra droga i czy na pewno bezpieczna?

Przyznam Wam szczerze, że ten tytuł mnie zaskoczył, spodziewałam się mocnego romansu. Co dostałam? Historie dwojga ludzi zmsgającymi się z uzależnieniem. Już samo to, że dwójka bohaterów, jest uzależniona (choć od różnych rzeczy) jest dość zaskakujące! I jeśli problem Lo jest powszechnie znany i w życiu i w literaturze, tym problem Lily.. jest bardziej .. tabu? Na pewno jeśli chodzi o nasze społeczeństwo. Autorki świetnie oddały klimat uzależnienia.. przedstawiły go blisko, tak że możemy zrozumieć bohaterów, aczkolwiek bardziej polubiłam Lo. Ten chłopak szybciej "przejrzał na oczy", potrafił nazwać swój problem.

Zdecydowanie doceniam tutaj postacie drugoplanowe, które odgrywają tutaj bardzo istotną rolę... Nie wiem co by było gdyby nie oni ?.

Oczywiście mamy tutaj też wątek miłosny, choć trudny, bolesny i zupełnie inaczej przedstawiony niż sobie go wyobraźcie!

Zakończenie mocno nabrało tempa, dzięki temu pojawił się dreszcz ekscytacji, a zakończenie sprawiło, że zdecydowanie trzeba przeczytać kolejną część!

Dodatkowo @flow_books przepięknie wydało tą książkę, piękna okładka o cudowne wstawki w środku! To tylko dodatkowy atut.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska