Adieu.

Akcja tej wyjątkowej powieści z kluczem rozgrywa się na tle wydarzeń z lat 2001-2002, ataku terrorystycznego na Nowy Jork, sprawy arcybiskupa Paetza czy sporów o Radio Maryja. Bohater powieści, ksiądz-pisarz wierny swojemu podwójnemu powołaniu, na własnej skórze doświadcza prawdy przysłowia: "Słowo napisane - nieszczęście zasiane".

Powieść łamie tabu, jakim jest życie prywatne księdza, pokazuje różnorodność  postaw polskiego duchowieństwa. Jan Grzegorczyk ukazuje w przejmujący sposób prawdę, że grzech i cnota są rozmieszczone równomiernie w całym społeczeństwie. Granice dobra i zła nie biegną granicami stanu duchownego i świeckiego, ale w sercu każdego człowieka.

Choć bohaterem głównym książki jest ksiądz, rozdarcia, pasje, marzenia, które się nim kłębią są udziałem każdego z nas.

*****

Oczywiście każdy z tomów tej pasjonującej trylogii czytać można z osobna. Jednak jestem pewien, że gdy czytelnik sięgnie po którykolwiek z nich na pewno pobiegnie do księgarni, by kupić pozostałe. Nieprawdopodobna galeria postaci, bogactwo wątków i dowcip w Adieu urzekną każdego czytelnika.

Tadeusz Zysk, wydawca

Informacje dodatkowe o Adieu. :

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2012-03-07
Kategoria: Informatyczne

Kup książkę Adieu.

Adieu. - opinie o książce

Jan Grzegorczyk0
Okładka ksiązki - O bogatym młodzieńcu, który nie odszedł zasmucony. Bł. Michał Czartoryski (1897-1944)

Kolejna książka autora Nieba dla akrobaty i cyklu o księdzu Groserze. Tym razem Grzegorczyk ukazuje arcyciekawą postać błogosławionego kapelana powstania...

Perła. Afrykański przypadek księdza Grosera
Jan Grzegorczyk0
Okładka ksiązki - Perła. Afrykański przypadek księdza Grosera

,,PERŁA. Afrykański przypadek księdza Grosera" to piąty tom z cyklu. W 2003 roku książka Jana Grzegorczyka ,,Adieu. Przypadki księdza Grosera" przełamała...