Ajax. Niezbędnik projektanta dynamicznych aplikacji

Wykorzystaj gotowe rozwiązania w technologii AJAX!

Jak wykorzystać technologię AJAX? Jak wykonać najczęściej spotykane zadania? Jak zwiększyć interaktywność serwisów WWW?

Technologia AJAX (skrót od ang. Asynchronous JavaScript and XML) pozwala na tworzenie dynamicznych stron WWW, dostarczających niezapomnianych wrażeń ich użytkownikom. Praktycznie wszystkie współczesne aplikacje WWW oraz duża część witryn internetowych korzystają z dobrodziejstw tego rozwiązania, a jeszcze dziś również i Twoja strona może zyskać na interaktywności.

Dzięki książce "Ajax. Niezbędnik projektanta dynamicznych aplikacji" poznasz zasady działania technologii AJAX, jej zalety oraz wady. Autor prezentuje dziesięć przykładów zastosowania technologii AJAX. Dzięki nim nauczysz się między innymi, w jaki sposób pobierać dane z kanałów RSS, jak wykorzystać format XML oraz jak kontrolować wprowadzane przez użytkownika dane w czasie rzeczywistym. Najważniejsze jest jednak to, że każde z tych praktycznych rozwiązań możesz zaimplementować bezpośrednio na Twojej stronie!

Zalety technologii AJAX Przykładowe rozwiązania, korzystające z AJAX Sposoby używania formatu XML Zasady funkcjonowania technologii AJAX Tworzenie interaktywnych formularzy Sposoby wykorzystania kanałów RSS Dynamiczne pobieranie danych z innych serwisów Sposób na efektowną galerię Tworzenie okien informacyjnych Przewidywanie treści wprowadzanych przez użytkownika Metody i właściwości obiektu XMLHttpRequest Przyszłość technologii AJAX

Twoje strony też mogą być interaktywne!

Informacje dodatkowe o Ajax. Niezbędnik projektanta dynamicznych aplikacji :

Ajax. Niezbędnik projektanta dynamicznych aplikacji - opinie o książce

Head First JavaScript. Edycja polska
Michael Morrison 0
Okładka ksiązki - Head First JavaScript. Edycja polska

Poznaj język JavaScript w niekonwencjonalny i zadziwiająco skuteczny sposób! Dziś statyczne witryny WWW giną w ogromnej masie podobnych sobie stron...