Ajax on Java

Twoje aplikacje jeszcze bardziej interaktywne! Jak integrować funkcje Ajaksa z aplikacjami JSP? Jak korzystać z dostępnych bibliotek znaczników i tworzyć własne? Jak łączyć techniki Ajax i Struts? Technologia Ajax oparta na kodzie Java gwarantuje uzyskanie prawdziwej interaktywności witryny internetowej, wysoce komfortowej zarówno dla użytkownika, jak i jej administratora. Wielość zestawów narzędziowych i technik umożliwia maksymalne uproszczenie i przyspieszenie pracy webmastera. Zaimplementowanie Ajaksa w aplikacjach pisanych w języku Java pozwala na uzyskanie niemal wszystkich efektów potrzebnych do sprawnego funkcjonowania dynamicznej strony WWW bez konieczności wykorzystywania innych technologii. Książka "Ajax on Java" to wprowadzenie do technologii Ajax, które pokazuje, jak wzbogacać o funkcje ajaksowe aplikacje oparte na serwletach, aplikacje JSP, JSF i inne. Dzięki temu podręcznikowi nauczysz się tworzyć bardziej interaktywne, dynamiczne i efektowne strony internetowe poprzez wyeliminowanie pracochłonnego wpisywania danych przez użytkownika i irytującego oczekiwania na odświeżenie strony. Poznasz również kilka sposobów organizowania komunikacji pomiędzy klientem a serwerem, w tym wykorzystanie formatów JSON, umożliwiających przesyłanie danych o bardziej złożonej strukturze. Krótko mówiąc, książka "Ajax on Java" podniesie Twoje umiejętności programowania na wyższy poziom. Budowanie i instalowanie aplikacji Ajax Integrowanie funkcji Ajax z aplikacjami JSP Metody tworzenia dokumentów XML Tworzenie biblioteki znaczników Pobieranie i instalowanie biblioteki Ajax Pisanie kodu JSP z wykorzystaniem Struts-Layout Konfigurowanie serwletów Wykorzystywanie zestawu narzędziowego GWT Wyszukiwanie błędów w kodzie aplikacji Ajax on Java -- komfort webmasterów i użytkowników!

Informacje dodatkowe o Ajax on Java:

Wydawnictwo: Helion