Ajax on Rails

Zobacz, jak wykorzystać potencjał technologii Ajax i Rails
w tworzeniu zaawansowanych aplikacji internetowych!

Jak używać platformy Rails do budowy dynamicznych aplikacji internetowych? Jak szybko tworzyć witryny ajaksowe, wykorzystując wydajne biblioteki? Jak zwiększyć komfort pracy użytkowników Twoich aplikacji internetowych?

Ajax to olbrzymie możliwości w zakresie tworzenia dynamicznych i interaktywnych aplikacji internetowych, działających niemal tak szybko, jak tradycyjne programy. Jednak lepsza jakość witryn wymaga zwykle pisania bardziej skomplikowanego kodu i, co za tym idzie, większych nakładów pracy i czasu. Tak też było do niedawna w przypadku Ajaksa, ale obecnie, gdy wzrosła popularność tej technologii, a ona sama dojrzała, programiści mogą korzystać z wielu bibliotek i platform, dzięki którym tworzenie efektownych aplikacji internetowych stało się niezwykle proste.

"Ajax on Rails" to podręcznik dla programistów, którzy chcą szybko i łatwo budować wydajne aplikacje internetowe na bazie dwóch popularnych mechanizmów -- technologii Ajax oraz platformy Rails. Czytając go, dowiesz się, w jaki sposób Ajax umożliwia kreowanie funkcjonalnych i wygodnych w obsłudze witryn, a także nauczysz się błyskawicznie stosować tę technologię w oparciu o biblioteki Prototype i scipt.aculo.us oraz kompletną platformę do tworzenia aplikacji internetowych, czyli Rails. Poznasz też sposoby sprawnego diagnozowania aplikacji ajaksowych oraz zapewnisz im bezpieczeństwo i wydajność, aby udostępniać swym klientom produkty najwyższej klasy.

Przegląd mechanizmów technologii Ajax Działanie platformy Rails Ajaksowe przesyłanie danych za pomocą biblioteki Prototype Dodawanie efektów do witryn przy użyciu biblioteki scipt.aculo.us Generowanie kodu JavaScript za pomocą szablonów RJS Zwiększanie użyteczności aplikacji Diagnozowanie aplikacji na platformie Rails Zapewnianie bezpieczeństwa programu Zwiększanie wydajności aplikacji

Informacje dodatkowe o Ajax on Rails:

Wydawnictwo: Helion