Ajax w akcji

Praktyczne zastosowania technologii,
która zrewolucjonizowała aplikacje sieciowe

Podstawy Ajaksa Metodologie tworzenia aplikacji internetowych Optymalizacja i zabezpieczanie aplikacji

Ajax to technologia tworzenia aplikacji i witryn WWW, która zyskuje coraz większe uznanie wśród programistów. Dzięki połączeniu języków JavaScript i XML z asynchroniczną komunikacją między przeglądarką i serwerem twórcom tej technologii udało się wyeliminować podstawową wadę aplikacji bazujących na przeglądarce internetowej, czyli konieczność oczekiwania na "przeładowanie" strony. Ajax sprawia, że niezbędne dane są pobierane w tle. Zastosowanie tej technologii powoduje, że aplikacje sieciowe pod względem obsługi coraz bardziej przypominają tradycyjne programy. Efekty działania Ajaksa można zaobserwować na coraz większej ilości witryn WWW.

"Ajax w akcji" to praktyczny przewodnik po zagadnieniach związanych z projektowaniem witryn i aplikacji WWW w tej technologii. Czytając go, poznasz genezę Ajaksa i podstawy korzystania z niego. Nauczysz się stosować wzorce projektowe, model MVC oraz frameworki i biblioteki wspomagające tworzenie witryn WWW. Przeczytasz o profesjonalnych technikach budowania aplikacji sieciowych i zastosujesz je w praktyce, pisząc własne systemy. Znajdziesz tu również informacje o optymalizowaniu wydajności aplikacji oraz tworzeniu mechanizmów zabezpieczeń. Dzięki przykładom zgromadzonym w kolejnych rozdziałach książki, takim jak dynamiczna lista rozwijana, mechanizm podpowiedzi, rozbudowany portal sieciowy oraz interfejsy użytkownika, poznasz praktyczne aspekty stosowania Ajaksa w projektach.

Podstawowe zastosowania Ajaksa Dostosowywanie istniejących aplikacji do Ajaksa Wzorzec MVC w aplikacjach Biblioteki i frameworki wspomagające pracę nad aplikacjami Oddzielanie logiki od widoku Wymiana danych pomiędzy przeglądarką i serwerem Zabezpieczanie aplikacji Optymalizacja wydajności

Twórz aplikacje, które będą nie tylko funkcjonalne,
ale również wygodne w obsłudze.

Informacje dodatkowe o Ajax w akcji:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2007-02-28
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Ajax w akcji

Ajax w akcji - opinie o książce