Ajax. Zaawansowane programowanie

Napisz ergonomiczne i wydajne aplikacje internetowe

Poznaj metody komunikacji w technologii Ajax Wykorzystaj wzorce projektowe Stwórz komponenty i stosuj je w swoich projektach

Dynamiczny rozwój internetu, języka HTML, technologii serwerowych i multimedialnych sprawił, że witryny WWW stały się dziełami sztuki, wypełnionymi animacjami, grafiką i dźwiękiem. Nadal jednak po kliknięciu łącza lub przycisku nawigacyjnego musimy czekać na załadowanie się nowej treści z serwera. Bazując na języku JavaScript i jego możliwości stosowania asynchronicznych żądań HTTP służących do pobierania danych z serwera bez konieczności przeładowania strony WWW, opracowano technologię, która pozwala na wyeliminowanie tej niedogodności. Nosi nazwę Ajax, a po jej zastosowaniu witryny i aplikacje WWW pod względem obsługi coraz bardziej przypominają tradycyjne programy.

Książka "Ajax. Zaawansowane programowanie" opisuje możliwości technologii i sposoby tworzenia aplikacji internetowych z jej zastosowaniem. Czytając ją, dowiesz się, jak powstał Ajax i gdzie jest wykorzystywany. Zrozumiesz, na czym polega technika "ukrytej ramki" i pobierania danych w tle, a także poznasz wzorce projektowe dla aplikacji budowanych w oparciu o Ajax. Nauczysz się przetwarzać pliki XML, pobierać kanały RSS i tworzyć usługi sieciowe wykorzystujące protokół SOAP. Napiszesz przeglądarkę poczty i komponenty noszące nazwę widgetów, które będziesz mógł zastosować na innych witrynach WWW. Znajdziesz tu również informacje o najpopularniejszych frameworkach wspomagających pracę twórców aplikacji Ajax.

Struktura aplikacji Ajax Komunikacja aplikacji Ajax z serwerem Wzorce projektowe Przetwarzanie plików XML Tworzenie usług WWW Korzystanie z JSON Tworzenie widgetów Frameworki dla Ajaksa

Zdobądź praktyczną wiedzę niezbędną do tworzenia aplikacji Ajax.

Informacje dodatkowe o Ajax. Zaawansowane programowanie:

Wydawnictwo: Helion