Aleja Magnolii

Tom 3 cyklu Copper Creek

Jack szybko zakochał się w Daisy. Jednak znalezienie odwagi, by jej o tym powiedzieć, wcale nie jest takie proste ze względu na rodzaj relacji, jaka ich łączy.

Daisy uwielbia swoje małomiasteczkowe życie i pracę w rodzinnej kwiaciarni, ale wciąż brakuje jej kogoś, z kim mogłaby to życie dzielić. Próba znalezienia partnera przez internetowy serwis randkowy okazuje się kompletną porażką… do czasu, aż poznaje TJ-a.

Jack ma ochotę zamordować swojego przyjaciela Noaha za to, że używając jego inicjałów i kilku niewyraźnych zdjęć, założył mu konto w aplikacji randkowej, z której korzysta Daisy. Jednak pozwala wciągnąć się w intrygę, bo nareszcie ma okazję pokazać się ukochanej z innej strony… Choć wie, że może to zburzyć wszystko, co do tej pory udało się zbudować.

Informacje dodatkowe o Aleja Magnolii:

Aleja Magnolii - opinie o książce

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2021-05-23,

Jack jest pastorem. Zakochał się po uszy w uroczej kwiaciarce Daisy, ale ze względu na nieśmiałość nie potrafi jej tego wyznać. Oboje są samotni. Przyjaciel Jacka, Noah, w sekrecie założył mu konto na portalu randkowym. Pastor jest z początku wściekły. Jednak okazuje się, że to ten sam portal, z którego korzysta... Daisy. Ponieważ występuje tu pod pseudonimem, incognito, widzi szansę. Czy portal ich połączy? A może jednak Daisy wybierze kogoś innego?

Opowieść ciepła i kobieca. Nasycona barwami i zapachami kwiatów. W sam raz na lato.

dr Kalina Beluch

Avatar użytkownika - majeczka241
majeczka241
Przeczytane:2020-05-24,

Ten cykl trafił w moje ręce w najgorszym dla mnie momencie. Pozwolił mi się wyciszyć, uspokoić i uwierzyć, że wszystko dobrze się skończy. Cieszę się, że zdecydowałam się zapoznać z twórczością autorki akurat wtedy, gdy potrzebowałam balsamu dla serca i duszy.

Mimo że banalne, przewidywalne, to i tak przy nich wyśmienicie się bawiłam. Takich właśnie powieści potrzebowałam. Lekkich, przyjemnych, radosnych, które wzruszą, pokrzepią serce i dadzą nadzieję, że po każdej burzy wzejdzie słońce. Które wywołają szeroki uśmiech na twarzy, uspokoją i sprawią, że na kilka godzin zapomnę o otaczającym świecie. To historie o miłości, sile przyjaźni, opowieści o zaufaniu, religii, wierze, rodzinie. O ludziach, na których zawsze można polegać, którzy wyciągną pomocną dłoń, gdy kolejny raz powinie się noga. Książki, w których pojawiają się trudne decyzje, dylematy, strach, niepewność i obawa przed nieznanym.

Autorka ma w sobie dar, potrafi wpleść do historii niezwykłą magię, klimat, ciepło, że jak wejdzie się do tego wykreowanego świata, to już nie chce się z niego wychodzić. Po skończeniu jednej od razu sięgałam po kolejną ciekawa, jak pokieruje następnymi losami bohaterów. Podoba mi się, że poświęca czas każdej postaci, dzięki czemu czytelnik może poznać każdego z nich, utożsamić się z nimi, przeżywać rozmaite wydarzenia, doświadczać ich emocje. Nie trzeba jednak poznawać opowieści po kolei, każda z nich jest odrębną historią, dochodzą do głosu inne postacie, które wcześniej były na drugim miejscu.

Avatar użytkownika - Paola35
Paola35
Przeczytane:2021-09-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021,

Tak jak poprzednie części ta również skradła moje serce, przez dobrze dopracowaną fabułę historia wydaje się bardzo życiowa i wiarygodna. Książka ma w sobie wiele pozytywnych emocji, bije z niej ciepło a bohaterowie wzbudzają sympatię od samego początku. Powieść bardzo przyjemna, można się zarówno wzruszyć jak i czasami uśmiechnąć podczas czytania. Nasi bohaterowie idealnie do siebie pasują, obydwoje pragną wielkiej miłości, co prawda Jack już od dawna podkochuje się w Daisy, lecz ona skromna dziewczyna nie widzi siebie w roli żony pastora. Gdy poznaje przez serwis randkowy wymarzonego chłopaka nie zdaje sobie sprawy, że już go zna. Gdy prawda o małym oszustwie wychodzi na jaw Daisy czuje się bardzo skrzywdzona, jednak mądre słowa, które słyszy od ukochanej babci pomagają jej przebaczyć i zaufać sercu. Autorka stworzyła bohaterów bardzo dokładnie, i dobrze ich do siebie dopasowała.  Jack, który okazał się niezwykle ciepłym, czułym, opiekuńczym mężczyzną, ale jednocześnie bardzo niepewnym siebie. Oraz Daisy to kobieta gotowa poświęcić się dosłownie dla każdego - zarówno swoich bliskich, jak i zupełnie obcych ludzi. Emocje jakie się tam kryją są olbrzymie. Dużo śmiechu, rozczarowań , szoku, dobroci. To i wiele więcej znajdziecie w tej cudownej książce. To doskonałe połączenie romansu i humoru sprawia, że jesteśmy od początku do końca zaangażowani w tę historię i kibicujemy bohaterom. Każdy z bohaterów został przedstawiony w bardzo realny sposób z wiarygodnymi i głębokimi emocjami. Warto pochwalić autorkę za to, że postanowiła podjąć temat kompleksów i trudności. Problemy z dysleksją dotykają wiele młodych ludzi, autorka pokazała, że można pokonać swoje lęki w sposób niezwykle ujmujący. Okładka książki bardzo ładna i pasująca do historii. ,,Aleja Magnolii" to przyjemna, ciepła opowieść o uczuciu, które zrodziło się powoli na podwalinach przyjaźni. Książka ukazuje nam  również, że szczerość i dobroć to podstawa w każdym związku. Podczas czytania powieści można się bardzo rozmarzyć i wyobrazić sobie siebie w takiej sytuacji. Autorka ma w sobie dar, potrafi wpleść do historii niezwykłą magię, klimat, ciepło, że jak wejdzie się do tego wykreowanego świata, to już nie chce się z niego wychodzić.

Avatar użytkownika - Aga_love_books
Aga_love_books
Przeczytane:2019-10-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Hmm - jak by to tak ładnie ująć i powiedzieć - nie tego się spodziewałam. Poprzednie dwa tomy były wręcz cudowne i czytało mi się je fantastycznie. Tutaj czegoś zabrakło i było po prostu ok. Nie mogę powiedzieć nic złego o twórczości Denise Hunter, gdyż naprawdę bardzo ją lubię, aczkolwiek w tym tytule brakło mi "tego czegoś"- wiecie, o co chodzi. :)
Historia jest fajna, bohaterowie również, ale nie ma tej, takiej magicznej iskierki, którą autorka potrafi wplatać w fabułę. Nie jestem rozczarowana - co to, to nie. Jednak taki lekki żal i niedosyt się pojawił. :)
Poza tym małym niedociągnięciem nie ma się do czego więcej przyczepić, więc śmiało polecam twórczość autorki. Jak dla mnie Pani Hunter pisze bardzo dobrze i z taką nutką przyciągania. :) "Aleja Magnolii" to historia, która ukoi wasze dusze, serca. To ciepła, pełna nadziei powieść, z którą miło spędzicie czas. A więc warto. :)

Taniec ze świetlikami
Denise Hunter0
Okładka ksiązki - Taniec ze świetlikami

Przez kilka lat Jade próbowała chronić swoje wrażliwe serce. Teraz wraca do domu w Chapel Springs, a w jej życie ponownie wkracza Daniel, sprawiając...

Uciekająca narzeczona
Denise Hunter0
Okładka ksiązki - Uciekająca narzeczona

Ona pamięta tylko tyle, że go kocha. On nie może zapomnieć, w jaki sposób go rzuciła. Wstrząs mózgu wymazał siedem miesięcy z życia Lucy...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;