Animalia

Pies Rudy i Kot Kotowski zjawili się w jej domu trochę przypadkiem, ale skoro przyszli, to już zamieszkali i zaczęli mówić. Oraz pytać.
To była z początku szorstka przyjaźń psa z kotem i długo zeszło na tłumaczeniu, że kotów się nie je.
Skąd się tam wzięli? Na czym upływały im dni? Czym się różni świat zwierzęcy od ludzkiego? Kim jest Wiewiór, Biała i Saronka?
I co znajduje się w miejscu zwanym innym Wymiarem do którego czasami zdarza się zabłądzić?
Tego dowiecie się z tej książki.

O czym to książka?

Lepiej by było – jak powstała? Bo powstała niechcący.
Co jakiś czas wrzucałam na znane medium społecznościowe moje dialogi i opowiastki o Rudym i Kocie. Rudy, to adopciak, owczarek niezwykle rudy i futrzasty i też …stary, a Kot, Kotkowiak, Kocio itp., to przybłęda. Przyszedł i został. Pełnił funkcję wnuczka Rudego. Tak naprawdę to Rudy i Kotowski swoimi zachowaniami podyktowali tę książkę.
Wystarczyło tylko ich obserwować.
Małgorzata Kalicińska

Małgorzata Kalicińska, ukończyła SGGW – AR w Warszawie.

Ale nie dlatego kocha zwierzaki.

Zawsze miała w życiu zwierzę, czasem na wsi karmiła kury, doiła krowy, powoziła końmi, ostatnio zamieszkała na wsi i tu ma czas obserwować wielce różnorodne ptaki (o czym nie pisze), adopciaka i przybłędę – o czym pisze z czułością.

Sprzedała trzy miliony swoich książek. Na podstawie cyklu powieści o Domu nad Rozlewiskiem powstał serial telewizyjny.

Informacje dodatkowe o Animalia:

Wydawnictwo: Cudne Historie
Data wydania: 2021-07-07
ISBN: bd

Kup książkę Animalia

Animalia - opinie o książce

Listy pisane atramentem czyli rok z życia wdowca
Małgorzata Kalicińska0
Okładka ksiązki - Listy pisane atramentem czyli rok z życia wdowca

Stefan od kilku lat jest na emeryturze. Zaradny, lubiący pracę w warsztacie, cały czas otwarty na zmieniający się świat. Planowali z żoną wspólną...

Widok z mojego okna. Szersza perspektywa. Przepisy nie tylko na życie
Małgorzata Kalicińska0
Okładka ksiązki - Widok z mojego okna. Szersza perspektywa. Przepisy nie tylko na życie

Widoki z mojego okna wzięły się z prób krótkopisania Małgorzaty Kalicińskiej. Pisarka twierdziła, że nie radzi sobie z małymi formami, ale...