Aniołowie północy

Ashley Gordon urzeczywistnia amerykański sen. Utalentowana córka kalifornijskiego robotnika włoskiego pochodzenia marzy o tym, by zostać sławną malarką. Rzucić do swych stóp San Francisco... bywać w najelegantszych kręgach... jadać kawior i popijać szampana... Brzmi to jak bajka, ale w przypadku Ashley staje się rzeczywistością. A kiedy jeszcze ukochany mężczyzna jej życia prosi ją o rękę i poślubia wbrew protestom swoich rodziców, kiedy Ashley odkrywa uroki macierzyństwa, szczęście wydaje się tak ogromne, że wręcz nieprawdopodobne. I nagle, z dnia na dzień, Ashley wszystko traci... Cały świat się wali, życie traci sens... I wtedy pojawia się on, milioner, który z sobie tylko znanych powodów chce jej pomóc. [Da Capo, 1994]

Informacje dodatkowe o Aniołowie północy:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1994 (data przybliżona)

Kup książkę Aniołowie północy

Aniołowie północy - opinie o książce

Według opisu książka zapowiadała się jako typowy romans. On i ona, oboje po przejściach, łączy ich wspólny cel a między nimi iskrzy chemia. Jednak okazało się to bardziej skomplikowane.
Collin ma duszę awanturnika a jego zamiłowaniem jest szermierka. Niestety wpływowy ojciec nie zważając na nic chce go ubrać w ciasny garnitur biznesmena. Straszliwy wypadek odmienia wszystko. Collin rezygnuje niemal z całej schedy po rodzicach na rzecz brata. Kiedy po pewnym czasie orientuje się, że został okradziony z najcenniejszych mu pamiątek a ukochaną firma ojca lada chwila wpadnie w ręce mafii decyduje się na działanie. Tylko musi znaleźć sobie sprzymierzeńca.

Ashley jest dziewczyną, kobietą, która do swojej pozycji doszła ciężką pracą. Znalazła też wielką miłość, założyła rodzinę. Pewnego dnia zostało jej to zabrane. Załamała się ale gdy odebrano jej synka, stanęła do z góry przegranej walki. Przynajmniej tak to wyglądało dopóki na jej drodze nie pojawił się tajemniczy milioner.
Ashley i Collin są dobrymi przykładem na to, do czego zdolni są ludzie, którym odebrano to, co dla nich było najcenniejsze. Tacy nie mają już nic do stracenia i zrobią wszystko, by to odzyskać. Na kolejnych stronach śledziony przemianę obojga bohaterów.
Sama historia jest ciekawa, jednak mam wrażenie, że jakby opowiedziana w dużym skrócie. Dużo wątków nie zostało rozwiniętych, słabo nakreślono drugoplanowych bohaterów, którzy byli ważni dla całej fabuły. Czekałam na epickie starcie Collina z tropiącym go detektywem. Słabe to zakończenie.
Ogólnie książka mogłaby być dużo lepszą, bo pomysł był ciekawy. Na lekturę do poduszki nadaje się.

Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2014-01-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione,
Taniec bogów
Norma Beishir0
Okładka ksiązki - Taniec bogów

Courtney, piękna i inteligentna prezenterka jednej z amerykańskich sieci telewizyjnych, w swej drodze na szczyt nie dostrzega, że kariera zawodowa coraz...

Duchy przeszłości
Norma Beishir0
Okładka ksiązki - Duchy przeszłości

Spencer Randall był legendą swych czasów. Człowiek "znikąd", hazardzista, który grał na pieniądze i na... miłość. Bogaty, tajemniczy; pod koniec drugiej...