Spis treściCezary Buśko - "Słowo wstępne"; Cezary Buśko, Jerzy Piekalski - "Możliwości poznawcze archeologii w badaniach życia codziennego w średniowiecznym mieście, na przykładzie parcel przy ul. Więziennej 10-11 we Wrocławiu"; Mateusz Goliński - "Nadzwyczajne wydarzenia mieszczańskiej codzienności (świat Wacława Thommendorfa)"; Tomasz Borkowski - "Materialne przejawy codziennej religijności w średniowiecznych miastach śląskich. Drobna, gliniana plastyka dewocyjna"; Krzysztof Wachowski - "Kult św. Jadwigi trzebnickiej w średniowieczu w świetle nowszych źródeł"; Wojciech Olszewski - "Testament jako źródło do badań życia miasta w średniowieczu"; Rościsław Żerelik - "Testament Franciszka Koeckritza zwanego Faberem, pisarza miasta Wrocławia w latach 1542-1565"; Rafał Eysmontt - "Miasto średniowieczne jako dzieło sztuki"; Krzysztof Czapla - "Niektóre zagadnienia wewnętrznego rozplanowania działki mieszczańskiej na Starym Mieście w Głogowie"; Urszula Sowina - "Budowniczowie wodociągów w miastach polskich w XV-XVI wieku"; Małgorzata Chorowska, Dobiesław Karst, Czesław Lasota - "Organizacja przestrzenna produkcji i sprzedaży piwa w średniowiecznej Świdnicy"; Stanisław Firszt - "Uzbrojenie oddziałów miejskich w średniowieczu na przykładzie miast śląskich Jerzy Maik - Sukiennicy elbląscy w XIV i XV wieku"; Andrzej Gołębiewski - "Użytkowanie naczyń szklanych w średniowiecznych miastach Pomorza i Prus"; Jerzy Niegoda - "Asortyment i funkcja naczyń ceramicznych w średniowiecznym Wrocławiu"; Barbara Kwiatkowska - "Kondycja biologiczna średniowiecznych mieszczan wrocławskich w świetle badań antropologicznych".

Informacje dodatkowe o Archaeologia Historica Polona, tom 7. Materiały z IV sesji naukowej Uniwersyteckiego Centrum Archeologii Średniowiecza i Nowożyt:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Data wydania: b.d
Kategoria: Albumy

Kup książkę Archaeologia Historica Polona, tom 7. Materiały z IV sesji naukowej Uniwersyteckiego Centrum Archeologii Średniowiecza i Nowożyt

Archaeologia Historica Polona, tom 7. Materiały z IV sesji naukowej Uniwersyteckiego Centrum Archeologii Średniowiecza i Nowożyt - opinie o książce

Archeologia XVII
Olczak Jerzy (red.)0
Okładka ksiązki - Archeologia XVII

Artykuły: Profesor Andrzej Nowakowski (Jadwiga Chudziakowa); Wykaz publikacji naukowych prof. dr. hab. Andrzeja Nowakowskiego (Adam Chęć); Wykaz prac magisterskich...

Olczak Jerzy (red.)0
Okładka ksiązki - Archaeologia Historica Polona Tom 10. Materiały z V Sesji Naukowej Uniwersyteckiego Centrum Archeologii Średnioweicza i Nowożytn

PL: Marek Derwich - "Badania archeologiczno-architektoniczne w Polsce: uwagi historyka"; Andrzej M. Wyrwa - "Stan i potrzeby badań...