Ariol. Osiołek z klasą

Tom 10 cyklu Ariol

Kolejna część przygód Ariola i jego zwariowanych kumpli.

Informacje dodatkowe o Ariol. Osiołek z klasą:

Kup książkę Ariol. Osiołek z klasą

Ariol. Osiołek z klasą - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2023-05-21, Mam, 12 książek 2023, 2023,

"Ariol. Osiołek z klasą." to już dziesiąty tom o jego przygodach. Podoba mi się, że książka jest napisana w formie komiksu. Znajdziemy tutaj dwanaście opowiadań. Najbardziej podobały mi się "Śmierdzący ser", "Wystawka" i "Wieczór bez mamy". Jest to książka dla dzieci, ale dorośli też mogą ją czytać. Zabawne przygody Ariola rozśmieszą każdego czytelnika.

W książce jest 12 zabawnych historii z udziałem Ariola i jego przyjaciół oraz rodziny. Oto ich tytuły:

1. Śmierdzący ser

12. Roboty drogowe.

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-06-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

To nasze pierwsze spotkanie z Ariolem, jego serii do tej pory nie poznaliśmy. Faza na komiksy już dobrze się u nas rozgościła, więc przyjemne perypetie paczki rozrabiaków nas oczarowały.

Pierwszy rozdział z 12 dotyczący śmierdzącego sera przekonał nas, że będzie to fenomenalna lektura. Codzienne życie może przynieść wiele niespodzianek i dylematów, nawet dla osiołka i jego przyjaciela, Ramona, młodych fanów Superkonia. Zabawa w fotobudce, miłosne rozważania, dyskusje na temat wyborów, upałach i oszczędzaniu wody - to jedynie kilka z przygód.

Sposób myślenia, zwroty i metody rozwiązywania problemów za każdym razem nas rozbawiły, a całość przypomina mi rozterki i styl życia młodszego pokolenia. Imiona bohaterów to dopiero wspaniały pomysł. Znajdziecie tu: Ziółko, Harmider i Naftalinę.

Ta książka bardzo przypadła nam do gustu. Oprawa graficzna jest barwna i zabawna, nieco wprowadza w klimat kreskówek, co na pewno zachęci czytelników. Najważniejsze, że Ariol ze zwariowaną paczką zachęca do czytania i poznawania jego kolejnych przygód, a pomysłów im nie brakuje.

Na pewno uzupełnimy biblioteczkę o pozostałe tytuły, a to już 10. tom.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-04-13, Ocena: 4, Przeczytałem,

ARIOL I CAŁA RESZTA

Rok czekania i jest kolejny ,,Ariol". I jak zawsze czekać warto było. Od lat niezmiennie to jedna z najlepszych familijnych serii dostępnych na naszym rynku, coś absolutnie wyśmienitego. Coś co śmieszy i bawi. Co ma w sobie dojrzałą nutę - może i dla dzieci to, ale jednak starszych, bo nie za grzeczna to seria - i co oferuje dużo prawdziwości, chociaż przecież pozornie to tylko sympatyczna komedia o gadających zwierzątkach.

Co na naszych bohaterów czeka w nowym tomie? Ramono zjada pistolet, Petula tańczy w ramionach Ariola, a Dyzio prawie robi dziurę w dmuchanym basenie. Tak w skrócie informuje nas o tym wydawca, ale wydarzeń jest o wiele więcej. Razem z naszymi bohaterami wybierzemy się... potańczyć, spróbujemy przetrwać upał i odwiedzimy miejsce robót drogowych. A do tego przekonamy się, jak wypadnie konfrontacja ze śmierdzącym serem, odkryjemy jak to jest z wielkimi tajemnicami, a nawet przekonamy się, jak wyglądać będzie wieczór bez... mamy!

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
Ariol. P jak Petula
Emmanuel Guibert0
Okładka ksiązki - Ariol. P jak Petula

Ariol nie umie sikać i myśleć równocześnie, dziadek chrapaniem straszy komary, a Kwaks chciałby mieć ptasią grypę i pianino. Czwarta część zakręconych...

Ariol. Co gryzie muchę S.?
Emmanuel Guibert0
Okładka ksiązki - Ariol. Co gryzie muchę S.?

Ariol już wie, gdzie zaczyna się locha, a kończy maciora, Ramono ukrywa się za szybem naftowym dziadka Anatola, a Stępak potrafi zasnąć, nawet kiedy idzie...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz