As. Wspomnienia legendarnego dowódcy Dywizjonu 303

Druga wojna światowa widziana z kokpitu.

Początek jutra, Świt zwycięstwa i Ogień nad Chinami­ - porywające wojenne wspomnienia polskiego asa myśliwskiego po raz pierwszy w jednym tomie!

Jak wyglądały pierwsze dni września 1939 roku z perspektywy porucznika lotnictwa?

Co czuje człowiek ostrzeliwany przez messerschmitta?

Jak to jest - w piątek zestrzelić cztery niemieckie samoloty jednego dnia, a w poniedziałek powtórzyć ten wyczyn?

Jak wygląda powietrzny pojedynekz kamikadze?

Co myśli pilot, gdy widzi ciało zestrzelonego wroga spadające do pełnego rekinów oceanu?

O swoich wojennych przygodach, od pierwszych dni kampanii wrześniowej, przez bitwę o Anglię w składzie Dywizjonu 303, aż do walk z Japończykami w słynnej formacji ,,Latające Tygrysy", opowiada jeden z najskuteczniejszych pilotów myśliwskich w naszej historii.

Witold Urbanowicz wspaniale walczył i jeszcze lepiej pisał. Lektura obowiązkowa dla każdego fana lotnictwa.

Witold Urbanowicz (1908-1996) - polski lotnik i as myśliwski. W czasie bitwy o Anglię dowodził Dywizjonem 303. Od 1943 roku walczył jako jedyny polski lotnik na froncie japońsko-chińskim. W 1995 roku prezydent Lech Wałęsa mianował go generałem lotnictwa polskiego.

Informacje dodatkowe o As. Wspomnienia legendarnego dowódcy Dywizjonu 303:

Kup książkę As. Wspomnienia legendarnego dowódcy Dywizjonu 303

Świt zwycięstwa. Bitwa o Anglię oczami dowódcy Dywizjonu 303
Witold Urbanowicz0
Okładka ksiązki - Świt zwycięstwa. Bitwa o Anglię oczami dowódcy Dywizjonu 303

As myślistwa Witold Urbanowicz w kolejnym tomie wspomnień koncentruje się na wydarzeniach z okresu bitwy o Anglię. Odegrał w niej szczególną rolę nie tylko...

As. Wspomnienia legendarnego dowódcy Dywizjonu 303
Witold Urbanowicz0
Okładka ksiązki - As. Wspomnienia legendarnego dowódcy Dywizjonu 303

"Początek jutra", "Świt zwycięstwa" i "Ogień nad Chinami" – porywające wojenne wspomnienia polskiego asa myśliwskiego po raz pierwszy w jednym tomie...