Autorzy: Krystyna Kofta Zygmunt Miłoszewski Joanna Fabicka Marek Kochan Tadeusz Cegielski Marek Krajewski Max Cegielski Włodzimierz Kowalewski Mariusz Czubaj Joanna Bator Ryszard Ćwirlej Marta Mizuro Andrzej Czcibor-Piotrowski Wydawnictwo W.A.B. w 2012 roku obchodzi 20. rocznicę istnienia. Z tej okazji wydało antologię tekstów napisanych za naszą inspiracją przez autorów związanych z naszą oficyną. Motywem przewodnim antologii jest SPOTKANIE Z CZYTELNIKIEM. Chcieliśmy stworzyć książkę przybliżającą tych, dzięki którym obcujemy z literaturą i którzy dostarczają nam radości. Będącą spotkaniem z pisarzami, którzy są cenieni, budzą zainteresowanie i emocje. Z drugiej strony zależało nam na tym, by w tych tekstach mogli przejrzeć się czytelnicy. Autorzy, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu, wykazali się wielką pomysłowością. Wśród nadesłanych tekstów są m.in. opowiadania kryminalne, science-fiction, proza psychologiczna, utwory satyryczne, wspomnieniowe, nowela historyczna, prelekcja, a nawet jednoaktówka. Powstał zbiór pełen niespodzianek. Z tego rogu obfitości tematycznej i gatunkowej wyłania się obraz relacji między pisarzem a czytelnikiem, o której rzadko jest okazja mówić i pisać. Naszej antologii nie należy mylić z patetyczną księgą okolicznościową - to kolekcja krótkich form zapewniająca

Informacje dodatkowe o Autor przychodzi wieczorem. Antologia jubileuszowa na 20-lecie Wydawnictwa W.A.B.:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2013-02-21
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-7747-643-7

Kup książkę Autor przychodzi wieczorem. Antologia jubileuszowa na 20-lecie Wydawnictwa W.A.B.

Autor przychodzi wieczorem. Antologia jubileuszowa na 20-lecie Wydawnictwa W.A.B. - opinie o książce

Prawo budowlane Komentarz
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Prawo budowlane Komentarz

Komentarz do ustawy Prawo budowlane stanowi praktyczny przewodnik po polskim prawie budowlanym i inwestycyjnym.Uwzględnia orzecznictwo i dorobek doktryny...

BYSTRY UMYSŁ Łamigłówki matematyczne
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - BYSTRY UMYSŁ Łamigłówki matematyczne

Seria dowcipnych, żartobliwie ilustrowanych książek wypełnionych zadaniami matematycznymi. Dzięki przemyślanej formie, nauka i ćwiczenie pamięci stają...