Bajki na cały rok

Dzieci uwielbiają różnorodne historie, a dzięki tej książce otrzymują codziennie nową opowieść! Zbiór zawiera 365 utworów pochodzących z różnych stron świata. Są tutaj opowiastki, bajki, legendy, mity i podania ludowe różnych krajów, a także skrócone wersje znanych i lubianych baśni H.Ch. Andersena, braci Grimm czy bajek Ezopa. Niektóre z nich są krótkie, inne dłuższe, ale lektura każdej z nich zajmuje nie więcej niż dziesięciu minut. Pozwala to na utrzymanie uwagi i zainteresowania kilkuletniego odbiorcy. Każdej opowieści towarzyszą wesołe ilustracje. Na końcu książki zamieszczono przydatny indeks utworów z informacją o oryginalnym ich źródle (autorze i kraju pochodzenia).

Odbiorcy:
– dzieci, które preferują krótkie, różnorodne utwory fabularne;
– dzieci rozpoczynające naukę samodzielnego czytania i poszukujące krótkich tekstów;
– rodzice i opiekunowie szukający sposobu, by niebezpośrednio, poprzez stosowną lekturę, przekazać dzieciom wiedzę o ludzkich przywarach, słabościach, lękach i pragnieniach;
– nauczyciele przedszkoli, wychowawcy, poszukujący zabawnych opowieści-przerywników do wykorzystania w codziennych zajęciach dydaktycznych.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– rozwija wyobraźnię, uwrażliwia na los drugiego człowieka, budzi samoświadomość;
– pozwala zapoznać się przekrojowo z popularnymi na całym świecie opowieściami oraz tradycjami różnych społeczeństw i kultur;
– poprzez morał zawarty w opowieści ułatwia przyjrzenie się własnemu zachowaniu i wprowadzeniu zmian na lepsze.

Informacje dodatkowe o Bajki na cały rok:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2016-10-20
ISBN: 978-83-7971-469-8

Kup książkę Bajki na cały rok

Bajki na cały rok - opinie o książce

Poznaj miasta w 48 godzin
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Poznaj miasta w 48 godzin

Wybierz się na weekendową wyprawę po najciekawszych metropoliach Europy i innych kontynentów. Zachwyć się wspaniałymi zabytkami Wenecji, poczuj klimat...

Komunikacja społeczna w edukacji: inspiracje, analizy, działania
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Komunikacja społeczna w edukacji: inspiracje, analizy, działania

Z dużym zainteresowaniem zapoznałem się z książką podejmującą ważną, a często, niestety, niedocenianą w teorii i praktyce edukacyjnej kwestię komunikowania...