Basia i remont

Kapiący kran, obluzowane klamki do drzwi, brudne ściany - mieszkanie Basi aż prosi się o remont. Kiedy do akcji wkraczają fachowcy, okazuje się, że problemów będzie więcej, niż się na początku wydawało.

Informacje dodatkowe o Basia i remont:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015-09-21

Kup książkę Basia i remont

Basia i remont - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Przeczytane:2015-11-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,

Basi chyba nie muszę specjalnie przedstawiać, bo to dość popularna bohaterka literatury dziecięcej ostatnich lat. Poza tym recenzowałam już kilka książeczek z Basią w roli głównej. Autorce, pani Zofii Staneckiej, i ilustratorce, pani Mariannie Oklejak, udało się stworzyć bardzo charakterystyczną postać, którą uwielbiają nie tylko dziewczynki. Tym razem dom Basi okazał się w kiepskim stanie: wszystko się sypało i przeciekało, a ponadto namalowany żółw sam wlazł na ścianę i nie chciał zejść. Więc mama zarządziła remont. Na trzy tygodnie cała rodzina przeprowadziła się do babci, co szybko się wszystkim znudziło. Tymczasem w mieszkaniu Basi pan Wojciech i pan Piotruś zrobili totalną demolkę: powyciągali kable, nakurzyli, nabrudzili i nanieśli gruzu. Na dodatek żaden z nich nie miał złotej rączki, co bardzo zawiodło dziewczynkę. Jednak Basia pomogła panom w malowaniu swojego pokoju i po jakimś czasie mieszkanko było czyste i odnowione. Historia jak zwykle krótka i przyjemna, ozdobiona pięknymi ilustracjami i napisana z dużym poczuciem humoru. Lubię czytać siostrzeńcom i bratankom historie o Basi, bo wprowadzają mnie w dobry nastrój. Maluchy też chętnie słuchają – nie tylko dziewczynki. Mam tylko jedną małą uwagę – a właściwie mój siostrzeniec Adaś ją ma – w książeczkach o Basi za mało jest Franka. Ten mały chłopiec wzbudził w nim wyjątkową sympatię i jestem zmuszona uczestniczyć w poszukiwaniach Franka w każdej kolejnej książeczce o Basi. Stąd nasz apel do pani Zofii Staneckiej: prosimy o więcej Franka! Wydaje mi się, że Basia jeszcze przez wiele lat będzie jedną z najulubieńszych postaci polskiej literatury dziecięcej. Jest pogodna, a jej rodzina wydaje się bardzo prawdziwa, może nawet jest wzorowana na jakiejś realnej rodzinie. Myślę, że pomimo zwiększającej się liczby naprawdę dobrych książek dla dzieci, ta ma swoje wyjątkowe miejsce w sercach dzieciaków zapewnione.

Avatar użytkownika - aishatsw
aishatsw
Przeczytane:2015-11-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Dla Milenki , Mam, Od wydawnictw, Przeczytane,
Basia i remont jest kolejną odsłoną popularnego cyklu książeczek autorstwa Zofii Staneckiej. Przygody rezolutnej i ciekawskiej dziewczynki są przeznaczone dla dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat i pozwalają lepiej poznać i zrozumieć otaczający świat i różne sytuacje, do jakich może dochodzić. To ponad dwadzieścia książek, zbiory opowiadań, książeczki edukacyjne a nawet gra planszowa - rodzina Basi jest doprawdy imponująca. Trudno się jednak temu dziwić, skoro swoim przystępnym językiem i dużą dozą humoru przygody dziewczynki podbijają serca dzieci i ich rodziców. Najnowsza odsłona przygód Basi jest równocześnie pierwszym naszym spotkaniem z tą bohaterką. Tym razem rodzina dziewczynki staje przed wyzwaniem wielkiego remontu w mieszkaniu. Historyjka pozwala dziecku zrozumieć, skąd biorą się remonty i dlaczego trzeba je wykonywać. Wraz z Basią i jej rodziną możemy dowiedzieć się, jak przygotować się do prac remontowych i dlaczego czasami trwają one trochę dłużej niż zakładano :) I cóż takiego oznacza pojęcie złotej rączki, czyżby pan od remontów miał niezwykłe dłonie? Basia i remont to ciepła i sympatyczna opowieść, która świetnie obrazuje różne sytuacje, do jakich może dochodzić w życiu dziecka. Okaże się idealna, jeśli planujemy dokonanie jakichś zmian lub remontów w domu i obawiamy się reakcji dziecka. To także wspaniała inspiracja do licznych zabaw: budowania domu z klocków, malowania pokoju z kartonu czy wyklejania podłóg z kolorowego papieru. Dzięki dużej i wyraźnej czcionce książka świetnie sprawdzi się w sytuacji pierwszych samodzielnych prób czytania, interesujące i bogate w detale ilustracje autorstwa Marianny Oklejak z pewnością przypadną do gustu młodszym dzieciom.
Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,
W najnowszej książeczce Zofii Staneckiej rodzina Basi musi się zmierzyć z remontem. Rzecz niby zwykła, ale w oczach pięciolatki nie jest wcale taka prosta. Dziewczynka styka się z nowymi sytuacjami, jak choćby przymusowa przeprowadzka do babci. Nowością budzącą sporą sensację jest pan "złota rączka" oraz wizyta w markecie budowlanym. Zapraszam do lektury. Ważne jest, że opowiadania o Basi nie mają tylko walorów rozrywkowych , ale posiadają czytelny i wyraźny morał. Książeczka napisana jest z humorem i prostym językiem, który idealnie trafia do młodszego odbiorcy. Wydana została bardzo starannie w twardej oprawie. Na solidnych kartkach ujrzymy czytelną, dużą czcionkę oraz kolorowe i oryginalne ilustracje Marianny Oklejak.
Basia i przyjaciele. Anielka
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Basia i przyjaciele. Anielka

Nowa seria o Basi i jej przyjaciołach dla nieco starszych czytelników! Nowa seria przygotowana specjalnie dla trochę starszych czytelników ,,Basi", którzy...

Basia daje radę!
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Basia daje radę!

Basia radzi sobie w różnych trudnych sytuacjach. W czasie remontu i kiedy rodzi się jej braciszek, i kiedy Mama wraca do pracy, a nawet w czasie pobytu...