Basia i upał w zoo

Stworzona przez Zofię Stanecką Basia wraz ze swoim tatą zabiera młodych czytelników na wycieczkę do ZOO. Kto wróci z nimi z tej wyprawy? Przekonaj się sięgając po książkę "Basia i upał w ZOO".

Pewnej letniej soboty upał dawał się wszystkim mocno we znaki. Tata Basi, który wrócił do domu po nocnym dyżurze w szpitalu, odpoczywał w fotelu, przysypiając nieco. Mama Basi, jak każda ciężarna w taką pogodę, bardzo źle się czuła i puchły jej nogi. Starszy brat, Janek, zamknął się w swoim pokoju, obwieszczając, że wyjdzie stamtąd dopiero w grudniu. Basi upał nie przeszkadzał, natomiast męczyła ją nieco bezczynność. Tak długo marudziła, aż tata zdecydował się pojechać z nią do ogrodu zoologicznego.

Na wycieczkę udali się tramwajem. Przy przystanku tramwajowym znajduje się wybieg dla niedźwiedzi i Basia liczyła na to, że będą mieli szczęście i obejrzą sobie zwierzęta z bliska. Niestety, misie pochowały się, gdzie mogły, przed dokuczającym im upałem. Tata na pocieszenie kupił Basi lody malinowe i udali się do ZOO zobaczyć inne zwierzęta. Wróble chowały się przed upałem w cieniu drzew, flamingi chłodziły sobie nogi w wodzie, zaś foka i hipopotam schowały się zupełnie pod wodę. Tylko słonie stały spokojnie na wybiegu i polewały się wodą z fosy.

Gdy całkiem niespodziewanie lunął deszcz, Basia wraz z tatą pobiegli do pawilonu dla gadów. Ze znajdujących się dookoła terrariów na przybyszów spoglądały jaszczurki, warany i żółwie. To za ich sprawą Basia, która bardzo chciała mieć własne zwierzątko domowe, przekonała tatę i do domu wrócili z Kajetanem. Kim był Kajetan i czy okazał się ON niekłopotliwym domownikiem?

"Basia i upał w ZOO" to kolejna odsłona przygód stworzonej przez Zofię Stanecką bohaterki, którą zrozumie każdy przedszkolak. W poszczególnych częściach cyklu Basia przeżywa przygody, które mogą przydarzyć się każdemu z jej młodych sympatyków. Bohaterka pomaga oswajać rzeczywistość i zrozumieć otaczający świat.

Informacje dodatkowe o Basia i upał w zoo:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 6-8 lat

Kup książkę Basia i upał w zoo

Basia i upał w zoo - opinie o książce

Wielka księga. Basia
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Wielka księga. Basia

,,Wielka księga. Hania Humorek" to trzy pierwsze tomy przezabawnych przygód Hani. Hania ma charakterek, to widać. A kiedy angażuje się w jakieś...

Troja. Historia upadku miasta
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Troja. Historia upadku miasta

Dzięki tej książce możesz przenieść się do starożytnej Troi i poznać historię jej mieszkańców. Daj się wciągnąć w wir opowieści i przekonaj...