Batman Jestem samobójcą, tom 2

Drugi tom nowej serii o Mrocznym Rycerzu w kolekcji DC Odrodzenie. Album składa się z dwóch opowieści.

W pierwszej historii Batman musi opuścić swoje miasto i wyruszyć w misję samobójczą na wyspę Santa Prisca, do siedziby złoczyńcy Bane'a. Nietoperz zbiera ekipę złożoną z pensjonariuszy Azylu Arkham, gdyż tylko dzięki ich pomocy zdoła dotrzeć na straszliwą wyspę, a potem ujść z niej cało. Czy obrońca Gotham będzie mógł liczyć na lojalność szaleńców z zakładu dla obłąkanych? W drugiej opowieści dowiemy się więcej o skomplikowanej więzi uczuciowej, która od wielu lat łączy Batmana z piękną, ale niebezpieczną Catwoman. Czy miłość do Kotki ma szansę zatriumfować nad głęboko wpojonym Nietoperzowi poczuciem poszanowania dla prawa?

Informacje dodatkowe o Batman Jestem samobójcą, tom 2:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-03-10,

JESTEM SZALEŃCEM

„Batman” był zdecydowanie najlepszą serią z New 52 (w Polsce znanym pod nazwą Nowe DC Comics), moje oczekiwania co do jej kontynuacji w ramach Odrodzenia DC były więc duże. I to bardzo. Ostatecznie okazało się, że twórcy poszli w zupełnie inną stronę niż ich poprzednicy i nie zdołali osiągnąć takiego poziomu, jak oni, ale nowe przygody Człowieka Nietoperza to wciąż kawał dobrej rozrywki, po którą sięgam z ochotą, a która (po pytaniach, jakie postawiono w „Wojnie Darkseida” i „Uniwersum DC: Odrodzenie”) ma jeszcze szansę naprawdę zachwycić czytelników.

Co tym razem czeka na naszego herosa? Po starciu z posiadającymi supermoce samozwańczymi obrońcami Gotham i koszmarze, jaki stał się jego udziałem, gdy do miasta dotarł huragan, a po jego ulicach zaczęły biegać najprawdziwsze potwory, Batman musi zająć się kolejnymi dwoma sprawami. Pierwszą z nich jest samobójcza misja dotarcia na wyspę Santa Prisca do siedziby Bane’a. Misja, w której towarzyszy mu… zbieranina szaleńców z Arkham. Dzięki nim Mroczny Rycerz ma szansę przetrwać całą akcję, ale jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić?
Potem na scenę powraca Catwoman i uczucia, jakie (z wzajemnością) żywi do niej Batman. Co nowego przyniosą ich wzajemne relacje, które osłabiła odmiana rzeczywistości we „Flashpoincie”? I jak Batman ma pogodzić swoją walkę ze zbrodnią z miłością do złodziejki?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/03/batman-2-jestem-samobojca-tom-king.html

Batman/Flash
Tom King0
Okładka ksiązki - Batman/Flash

Nieznana siła manipuluje naszym światem. Jedynym śladem, jaki po niej pozostał, jest dziwna poplamiona krwią przypinka. Skąd się wzięła? Kto ją zostawił...

Jestem Bane
Tom King0
Okładka ksiązki - Jestem Bane

Trzeci tom nowej serii o Mrocznym Rycerzu umieszczonej w realiach kolekcji DC Odrodzenie. Finał opowieści o konfrontacji Nietoperza z najsilniejszym złoczyńcą...