Bestie i ludzie

Potwory czają się bliżej, niż myślisz

Jacek Piekara powraca w wielkim stylu!

9 opowiadań, w których znajdziecie czysty, pierwotny lęk. Grozę wywołaną świadomością, że największy koszmar czeka na nas tuż obok. Przychodzi w postaci uśmiechniętego sąsiada albo smutnej dziewczyny zaczepionej w barze. Czasem w osobie kogoś, kogo znamy od wielu lat.

Najbardziej przerażające jest to, że o otaczającym nas świecie nie wiemy wszystkiego. A dokładniej- nie wiemy prawie nic. Dlatego nie jesteśmy gotowi, by dostrzec prawdę: każdy może kryć pod maską zwyrodniałe, bestialskie oblicze.

Informacje dodatkowe o Bestie i ludzie:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2018-02-28
ISBN: 978-83-7964-287-8

Kup książkę Bestie i ludzie

Bestie i ludzie - opinie o książce

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2018-10-08, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2018,

Jacek Piekara tworzy światy pełne potworów. Są to głównie bestie w ludzkiej skórze, ukryte za maskami przyjaciół, znajomych, sąsiadów czy przypadkowo napotkanych nieznajomych. Autor mnoży przed czytelnikiem światy pełne alternatyw, inspirowane miejskimi legendami, bajaniami i mitami. Robi to w tradycyjnym dla siebie stylu epatującym przesadnym okrucieństwem i erotyzmem. Tym razem mniej głoszenia jedynie słusznych prawicowych poglądów. Niestety te historie rozczarowują. Drażni ich ledwo zarysowana postać Pomysły autora już nie szokują jak kiedyś. Problematyczne są również zakończenia: mgliste i bez wyraźnej puenty (takie w stylu “domyśl się”, a jak nie to w posłowiu autor wyjaśni ci wszystko jak dziecku).

Szubienicznik. Audiobook
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Szubienicznik. Audiobook

Rzeczpospolita, koniec XVII wieku. Jacek Zaremba, podstarości łęczycki, przybywa do Wielkopolski na dwór starego przyjaciela, który prosi go o pomoc w...

Imperium
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Imperium

Imperium - Jacek Piekara...