Bestseller

Tom 3 cyklu Burzyński i Majewski

Poznaj ciemną stronę sukcesu.

Emilia Sienkiewicz, 35-letnia niepozorna księgowa, wygrywa telewizyjny literacki talent show. Z dnia na dzień zyskuje ogromną sławę i popularność.

Kilkanaście dni przed premierą swojej książki zostaje odnaleziona martwa we własnym mieszkaniu.

Podczas śledztwa, które ma ustalić przyczynę śmierci pisarki, policyjny duet - Burzyński i Majewski - zagląda za kulisy telewizyjnego talent show i odkrywa pełen cynizmu, intryg i nieczystych gier świat popkultury.

Tymczasem tajemnicza kobieta, która wie zbyt dużo, zaczyna bać się o swoje życie. Pracę policjantom utrudniają zainteresowanie opinii publicznej oraz obecność drobiazgowej antropolog sądowej Anity Broll.

Joanna Opiat-Bojarska - kobieta, która rozumie świat mężczyzn. Z wykształcenia ekonomistka, od kilku lat uzależniona od pisania autorka poczytnych kryminałów. Historie, które opisuje mogły wydarzyć się naprawdę. Ich siłę stanowią niespodziewane zwroty akcji, wysoki ładunek emocjonalny oraz trzymanie się realiów. Bestseller jest jej dziewiątą powieścią.

Informacje dodatkowe o Bestseller:

Bestseller - opinie o książce

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2017-02-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2017,

Emilia wygrała literacki show, dzięki temu zyskała rozgłos i popularność. Przed wydaniem swojej drugiej powieści, zostaje zamordowana we własnym mieszkaniu przez włamywacza. Sprawą zajmuje się niezastąpiony duet Majewski i Burzyński. Dlaczego zginęła Emilia? Czy swoim wystąpieniem w programie rozzłościła kogoś? Czy mordercy należy szukać w najbliższym otoczeniu autorki? Czy zazdrosny narzeczony ma coś wspólnego ze sprawą?

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017, liceum,

No, no, powiem tylko, że szkoda, że to już koniec współpracy Burzyńskiego z Majewskim (chyba, że autorka chce przyprawić Izę o rozstrój nerwowy). Jak u Bojarskiej - jest Polska w policyjnym wydaniu, jest niesamowita intryga, no i oczywiście bohaterowie, których nie da się zapomnieć. Cieszę się, że trafiłam na jej kryminały. Gorąco polecam.

Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2017-03-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2017,
"Bestseller" to druga powieść pani Opiat-Bojarskiej, którą miałam okazję przeczytać. I powiem szczerze, że jest całkiem niezła :) Emilia Sienkiewicz, księgowa i początkująca pisarka wygrywa telewizyjne show i w nagrodę wydaje swoją pierwszą książkę. Drzwi kariery stają przed nią otworem. Druga powieść ma być hitem. I jest, tylko autorka już tego nie widzi, gdyż zostaje zamordowana gdy przyłapuje złodziei w swoim mieszkaniu. Partnerzy policyjni Burzyński i Majewski drążą temat. I okazuje się, że ani pisarka nie była taka święta, ani jej narzeczony, ani tak naprawdę ten złodziejski napad nie był prawdziwy... Co chwilę pojawiają się nowe informacje i zmieniają obraz sytuacji. Czy wydarzenia są prawdziwe, czy to tylko kampania reklamowa? Czy pielęgniarz i gwałcone pacjentki są powiązane z pisarką? Tło stanowi życie prywatne policjantów, które niezmiennie wplata się w ich sprawy służbowe. Jak dla mnie ciut za szybko można się zorientować kto jest sprawcą. Wolę jak prawie do ostatniego zdania nie wiem, ale nie zmienia to faktu, że kryminał jest niezły. Polecam.
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2016-12-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiażki 2016, Przeczytane w 2016,
Kolejna super książka na liście Joanny Opiat-Bojarskiej. Trzyma w napięciu do samego końca...już myślałam że sprawa śmierci debiutującej pisarki Emilii Sienkiewicz się wyjaśniła....stawiałam na pielęgniarza...aż tu zwrot akcji i zabójcą okazuje się osoba której nawet odrobinę nie podejrzewałam ...Polecam :)
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2016-07-14, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Szału nie ma. Chociaż pomysł dobry Podoba mi się komplikacja ze śmiercią autorki książki i kampanią reklamową.
Avatar użytkownika - Kominek
Kominek
Przeczytane:2016-06-26, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Joanna Opiat-Bojarska jest dla mnie jedną z najlepszych autorek powieści kryminalnych na polskim rynku wydawniczym. Minął już jakiś czas od chwili, gdy pojawiła się książka, "Kto wyłączy mój mózg?". I choć miała być czymś, co nie będzie miało dalszego ciągu dobrze się stało, że stało się inaczej. Dobrze się stało, że autorka poczuła bakcyla pisania powieści kryminalnych, bo z każdą kolejną historią są to coraz lepsze, ciekawsze, inspirujące, wciągające, dające do myślenia, kryminały. Jednocześnie jest to trzecia powieść ze zgranym i lubianym już przeze mnie duetem - Burza & Młody. Podkomisarz "Burza" Burzyński i jego partner, aspirant Michał Majewski zwany potocznie "Młodym". Sprawa Emilii Sienkiewicz pozornie wydaje się prosta. Zbyt wcześnie pojawiła się w swoim mieszkaniu, zbyt wcześnie, gdyż właśnie trwał w nim rabunek. W konfrontacji z napastnikiem nie miała szans, przypadkowe zderzenie z półką sprawiło, że zakończyła nagle swoje życie, która dopiero niedawno po wygraniu literackiego show, "Bestseller" nabrało barw i rozpędu. Pozornie proste, jednak każda sprawa ma swoje drugie dno, trzecie okno, a to, co wydaje się pozornie proste nigdy takowym nie jest. Stąd Burza i Młody od samego początku nie mają łatwego zadania, zwłaszcza, że media nie tylko im nie pomagają, ale potrafią mocno uprzykrzać życie, o czym osobiście przekonać się miał na swojej skórze "Burza" Burzyński. Wyostrza mi się apetyt po lekturze każdej powieści autorki. Tutaj nic nie jest przypadkowe, tutaj wsparcie osób, które niosą pomoc w pisaniu (w tym moja osobista) pozwalają dopieścić wszystko do samego końca. Tutaj kryminał nie jest wyssaną z palca opowieścią, ale historią, która nie tylko ma sens, ale i wciąga, błyskawicznie wciąga i angażuje nasz umysł, a obecność Anity Broll jeszcze mocniej intensyfikuje zmysły. I przyznać trzeba, że z dużą korzyścią dla książki, zwłaszcza, kiedy przy jednym stole zasiądą: ona, jej były mąż i jej obecny chłopak, znacznie od niej młodszy. Wtedy poziom napięć jest znacznie większy, choć relacja obu panów w odniesieniu do Anity Broll jest bardziej, niż poprawna. "Bestseller" zasługuje na laur uznania... przynosząc dawkę mocnych, pozytywnych doznań. Nie jest wykluczone, że pojawi się szersze odniesienie.
Avatar użytkownika - AnetaKunowska
Przeczytane:2017-01-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Gra o wszystko
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Gra o wszystko

Młoda kobieta zostaje odnaleziona martwa we własnym mieszkaniu. Obfite kształty ofiary i suto zastawiony stół rodzą wiele pytań, jednak policja...

To koniec, Anno
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - To koniec, Anno

Dziennikarka telewizyjna Anna Rogozińska znajduje w skrzynce pocztowej tajemniczą kopertę. Z przesyłki wypada karta do gry – zaproszenie do morderczej...