Bezkres nadziei

Tom 5 cyklu Zemsta i przebaczenie

Wojna dobiegła końca, Europa podnosi się ze zgliszcz, a bohaterowie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jednak nie wszyscy tak wyobrażali sobie pokój i nowy podział świata. Dla niektórych koszmar wciąż trwa. Inni szukają swojego miejsca na ziemi. Jednak odżyła nadzieja, że to, co najgorsze, już minęło. Czy stojąc w obliczu nowych możliwości i kolejnych zagrożeń, wybiorą to, co w życiu najważniejsze? A może po burzliwym i trudnym czasie zwycięży chęć odnalezienia spokoju, nawet kosztem utraty najbliższych? To opowieść o granicach człowieczeństwa i o tym, jak wiele można poświęcić, by uratować ukochaną osobę.

Informacje dodatkowe o Bezkres nadziei:

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2023-04-27

Tagi: Proza literacka

Kup książkę Bezkres nadziei

Bezkres nadziei - opinie o książce

Avatar użytkownika - justyna39
justyna39
Przeczytane:2022-09-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Zemsta i przebaczenie. Bezkres nadziei" - kolejna znakomita książka Joanny Jax, pisarki, która zasłynęła nie tylko z cyklu "Zemsta i przebaczenie". Akcja powieści rozgrywa się w trudnym dla Polski czasie ( powstanie warszawskie). Po upadku III Rzeszy Związek Radziecki wkracza do Polski, by ustanowić nowy ład. W jaki sposób sytuacja polityczna wpłynie na bohaterów? Czy ich życie się odmieni?

Powoli dobiegał koniec II wojny światowej. Ludzie byli nieraz wyczerpani z powodu wojny. III Rzesza upadła, by na jej miejscu mógł stanąć Zwiążek Radziecki. Tymczasem między bohaterami rozmaicie się układa. Julian próbuje zabiegać o względy Alicji, lecz bez większego powodzenia. Alicja starała się żyć własnym życiem, lecz nadal w pamięci miała idealny wizerunek Juliana. Hanna musi ukrywać się zarówno przed niemieckimi jak i rosyjskimi żołnierzami. Jej oparciem w pewnym sensie była poczciwa, lecz nieco porywcza Irena "Wariatka". Ukochany Hanny, Igor, musi ciągle pełnic odpowiedzialne misje na rzecz Zwiążku Radzieckiego.

"Zemsta i przebaczenie. Bezkres nadziei" to poruszająca powieść o zwyczajnych ludziach, którym przyszło żyć w cieniu II wojny światowej. Nie jest to zatem historia o ludziach "z wyższych sfer", czy o rywalizujących między sobą mocarstwach, a zatem próżno można wyszukiwać w tej książce więcej informacji.

Książka ta, podobnie jak poprzednie powieści, wywarła pozytywne wrazęnie  z kilku powodów. Pierwszym z nich jest oczywiście całkiem jasny i przejrzysty język, dzięki czemu powieść czytało się lekko i płynnie. Autorka zgrabnie operuje słowem i nie nuży nadmiernie rozbuodwanymi opisami a skupaia sie na tym co najważniejsze. Powieść osadzona w realiach II wojny światowej skłania do refleksji nad postawą i nad losem drugiego człowieka. II wojna światowa poakzała dobitnie jak okrutny potrafi być człowiek dla innego człowieka.

Cały cykl Joanny Jax zasługuje na uwagę. Piąty tom, "Zemsta i przebaczenie. Bezkres nadziei", podobnie jak poprzednie tomy, również wydaj się niezwykle ciekawy i intrygujący, a zwłaszcza sami bohaterowie, którzy mają niejedno na sumieniu.

Cała opinia na stronie: https://moichksiazekswiat.pl

Avatar użytkownika - JolaJola
JolaJola
Przeczytane:2021-08-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Zemsta i przebaczenie" to cykl o bohaterach rzuconych w wir wydarzeń historycznych XX wieku. Miłość i przyjaźń wystawione na próbę. Wszechobecna śmierć, nieustający strach i trudne wybory. Walka o życie, o człowieczeństwo. Wyjątkowi i różnorodni bohaterowie, którzy muszą podjąć decyzje, których konsekwencji nie da się przewidzieć.

Gorąco polecam.

Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2021-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

Ciąg dalszy losów stałych bohaterów cyklu. I chociaż wojna to koszmar to przerażają mnie opisane przez autorkę czasy powojenne. Wtedy miało być przecież tylko lepiej. A nie było. Bardzo drażni mnie i irytuje Hanka, rozumiem i dobrze życzę Walterowi, brzydzę się Emilem, współczuję i podziwiam Alicję oraz Sergiusza, kibicuję Szymkowi i próbuję polubić Juliana. To mozaika osób, które wdzierają się do mojej świadomości i pragną zagościć w niej na dłużej. Następny tom pokaże , której z wspomnianych przeze mnie się to uda. Pani Joanna w plastyczny sposób opisuje sytuację w zniszczonej Warszawie, przenosi nas także do Londynu i Stanów Zjednoczonych a wraz z Alicją przybliża nam warunki panujące w radzieckim gułagu. Czytam i płaczę. Przecież to "człowiek człowiekowi zgotował ten los".

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2020-04-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

Akurat ten tom bardzo dobrze mi się czytało. Coraz bardziej nie lubię Hanki Lewin.

Avatar użytkownika - Gramona97
Gramona97
Przeczytane:2019-05-03, Ocena: 6, Przeczytałam,

Połknęłam i tą część bez mrugnięcia okiem. Skończyła się wojna z nazizmem, ale pojawił się inny wróg, towarzysz Stalin i dla niektórych to dalszy czas wojny. Nowa Polska, ale czy na pewno wolna? Alicja przypłaciła wolność Syberią, Julian małżeństwem z Weroniką, której nie kocha, choć wiele jej zawdzięcza. Hanka w Anglii robi karierę i usycha z tęsknoty za Igorem. Igor kocha tylko ją, ale nie może jej narażać, więc trzyma się z daleka od niej i synka. Szymkowi wreszcie otwierają się oczy na Emila,że był szują cały czas. Rozdzieleni i tęskniący, w nadziei, że przetrwają jeszcze i to.

Saga wołyńska. Wojna
Joanna Jax0
Okładka ksiązki - Saga wołyńska. Wojna

Nadchodzi rok 1939. Ustabilizowane życie Marty, Nadii, Wissariona i Andrzeja nagle legło w gruzach. Tymczasem dla Marcela Lemańskiego wybuch wojny jest...

Drugi brzeg
Joanna Jax0
Okładka ksiązki - Drugi brzeg

Joanna Jax - bestsellerowa autora, którą pokochały Czytelniczki - z zupełnie nową powieścią! Poruszająca historia rodziny, w czasach, gdy każdy dzień był...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;