Bikini (wydanie 2023)

SPOTYKAJĄ SIĘ W ZNISZCZONYM MIEŚCIE I KAŻDE Z NICH JEST RÓWNIE ZRUJNOWANE JAK ONO

Anna, młoda Niemka, dokumentuje okrucieństwo wojny w doszczętnie zburzonym Dreźnie. Jest przekonana, że tylko za pomocą fotografii może pokazać światu, jak kończy się nienawiść do drugiego człowieka. Sama podczas wojny straciła wszystko, swój dom, swoich najbliższych.

Zadanie sfotografowania wojennej rzeczywistości dostaje także Stanley, amerykański reporter.

Dwoje ludzi, z czułością patrzących na losy innych, spotyka się w środku piekła, próbując odzyskać to, co zostało zabrane przez wojnę - wiarę w miłość. Ich niezwykła odyseja będzie wiodła z Drezna przez Nowy Jork aż po atol Bikini, który światu już zawsze będzie kojarzył się ze słynnymi testami broni nuklearnej.

CZY W TAKIEJ RZECZYWISTOŚCI MOŻE PRZETRWAĆ NADZIEJA?

,,Bikini"to niezwykła, napisana z rozmachem powieść, którą wielu czytelników zalicza do najlepszych w dorobku autora. W ciągu zaledwie dwóch lat od pierwszego wydania została przetłumaczona na 9 języków. Wielowarstwowa, pełna historycznych odniesień, pokazuje człowieka w jego najlepszej i najgorszej odsłonie.

,,Jeśli pasjonuje cię historia, wierzysz w miłość i nie nuży cię seks - sięgnij po tę książkę. Najlepsza powieść Wiśniewskiego".

Witold Bereś

Informacje dodatkowe o Bikini (wydanie 2023):

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-02-22

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Bikini (wydanie 2023)

Bikini (wydanie 2023) - opinie o książce

Sięgając po książkę, myślałam, że to powieść Wiśniewskiego w stylu "S@motności w Sieci", dodatkowo zmylił mnie tytuł sugerujący lekkość tematu. Ogromne było moje zdziwienie, gdy okazało się, że na kartach powieści rozgrywa się dramat II wojny światowej. Autor bardzo mnie zaskoczył wyborem tematu oraz trafnością uwag i spostrzeżeń. Odkładam na półkę jako jedną z ulubionych pozycji. Polecam!
Avatar użytkownika - Anboo
Przeczytane:2012-01-31, Ocena: 4, Przeczytałam,
Wszystkie moje kobiety
Janusz Leon Wiśniewski0
Okładka ksiązki - Wszystkie moje kobiety

Wszystko da się wyjaśnić. Zapisać w liczbach i równaniach. Życiem rządzą prawdopodobieństwo, logika i udowadnialne twierdzenia. Przynajmniej jemu...

Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa
Janusz Leon Wiśniewski0
Okładka ksiązki - Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa

Marcelinka pojawiła się po lewej stronie Wszechświata, a to pociągnęło za sobą rozliczne konsekwencje. Kim jest nasza mała bohaterka? Co robi we Wszechświecie...