Bilans krzywd. Jak naprawdę wyglądała niemiecka okupacja Polski

Czy można oszacować skalę krzywd wyrządzonych Polakom przez niemieckiego okupanta?

Twierdzili, że zaprowadzą porządek wśród ludzi niezdolnych, by rządzić samymi sobą. Rozgłaszali, że podejmują sprawiedliwą wojnę o należne im i podstępem wykradzione ziemie. Wyśmiewali „słowiański rozgardiasz”, utrzymując, że podludzie ze Wschodu tylko od nich mogą nauczyć się prawdziwej kultury. Kłamali. Z Niemiec nie przynieśli cywilizacji, ale ludobójstwo.

Sześć milionów polskich obywateli zabitych w toku działań wojennych, wyłapywanych ma ulicach i mordowanych jak zwierzęta, zagłodzonych, zesłanych do obozów, których jedynym celem była eksterminacja. Grabież majątku narodowego, destrukcja miast, zawłaszczenie kultury. Niewolnicza praca, wyniszczanie świadomości i plany zagłady całego polskiego narodu. Ogrom nierozliczonych krzywd wymyka się ocenie i opisowi.

Dariusz Kaliński – autor bestsellerowej Czerwonej Zarazy – bez ogródek i bez obaw pisze o czasach, gdy Polak nie był dla Niemca człowiekiem. I nie boi się pytać, jaki naprawdę jest bilans wyrządzonych Polsce niegodziwości.

Informacje dodatkowe o Bilans krzywd. Jak naprawdę wyglądała niemiecka okupacja Polski:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-08-22
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-240-5450-3

Kup książkę Bilans krzywd. Jak naprawdę wyglądała niemiecka okupacja Polski

Bilans krzywd. Jak naprawdę wyglądała niemiecka okupacja Polski - opinie o książce

Świetna książka opisująca jakie straty poniosłe nasze pańtwo z rąk hitlerowców. Autor nie skupia się tylko na kwestii materialnej, ale także zasobie ludzkim.

Awanturnicy i bohaterowie. Wojennym szlakiem polskiej kompanii braci 1. Samodzielnej Kompanii Commando
Dariusz Kaliński0
Okładka ksiązki - Awanturnicy i bohaterowie. Wojennym szlakiem polskiej kompanii braci  1. Samodzielnej Kompanii Commando

Zjawiaj się znikąd. Zabijaj cicho. Znikaj niezauważony. Twoim atutem jest zaskoczenie. Twoim celem jest realizacja zadań, które wydają się niemożliwe...

Twierdza Warszawa
Dariusz Kaliński0
Okładka ksiązki - Twierdza Warszawa

Polacy! Gdyby Spartanie odżyli i zobaczyli Wasz heroizm i bohaterstwo, waleczny i dzielny ten naród schyliłby przed Wami czoło. (...) Byłem dziś w kilku...