Bóg nigdy nie mruga 2. 50 nowych lekcji na nasze czasy

Dziesięć lat temu ukazała się w Polsce pierwsza książka Reginy Brett Bóg nigdy nie mruga. Szybko podbiła serca czytelników. Nasz kraj pokochał autorkę za jej pełne optymizmu i otuchy słowa, za wielką empatię i otwartość, za wyjątkową charyzmę i autentyczność. Dziś - gdy rzeczywistość wokół nas tak bardzo się zmieniła - Regina powraca z nowym zbiorem felietonów, by w swoim niepowtarzalnym stylu przypomnieć nam, co w życiu jest naprawdę ważne; by znów obudzić nadzieję i dzielić się swoim przesłaniem.

Pięćdziesiąt nowych lekcji. Pięćdziesiąt wskazówek. Bóg nigdy nie mruga 2 to niezwykłe nawiązanie do międzynarodowego bestsellera sprzed dekady. Świat przez ten czas nie stał w miejscu, a w ostatnich latach boleśnie nas wszystkich doświadcza.

Nowy zbiór felietonów uwielbianej pisarki i dziennikarki przypomina, że nawet w najtrudniejszych i najbardziej mrocznych chwilach nie warto tracić nadziei. Regina podpowiada, jak rozwiązywać życiowe łamigłówki i jak iść przez życie, by mimo trudności w pełni się nim cieszyć. Przekonuje, że najlepszą odpowiedzią na wszystko jest miłość.

Regina Brett jak zawsze wzrusza i wywołuje uśmiech, dodaje otuchy i otwiera oczy, stawiając pytania, obok których nie da się przejść obojętnie. I wciąż wierzy, że Bóg nigdy nie mruga.

Pamiętacie to proste hasło z pierwszej książki Reginy? ,,Życie jest dobre". Naprawdę takie jest.

Mam nadzieję, że na każdej stronie mojej nowej książki poczujecie się zrozumiani, usłyszani i zobaczeni, i kochani mocniej niż kiedykolwiek dotąd - Regina Brett

Informacje dodatkowe o Bóg nigdy nie mruga 2. 50 nowych lekcji na nasze czasy:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2022-11-09
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: God Never Blinked. 50 Lessons for Life's Biggest Detours
Tłumaczenie: Olga Siara, Paweł Podmoitko

Kup książkę Bóg nigdy nie mruga 2. 50 nowych lekcji na nasze czasy

Bóg nigdy nie mruga 2. 50 nowych lekcji na nasze czasy - opinie o książce

Na pewno zauważyliście, że coraz częściej sięgam po poradniki i przyznam szczerze, że coraz bardziej je lubię. Jest tylko jeden warunek, który według mnie należy spełnić, zanim się po nie sięgnie – nie należy liczyć na „magiczne” metody, które zmienią nasze życie. Dla mnie poradniki to rady, które czytam z przymrużeniem oka, a kiedy jakąś uważam za przydatną, to z niej korzystam. Jednak książka pt.: „Bóg nigdy nie mruga 2. 50 nowych lekcji na nasze czasy” jest zupełnie inna niż większość. Dlaczego? Ponieważ autorka wiele w swoim życiu przeszła (rak piersi), a jej rady oparte są na doświadczeniach, są takie życiowe, dla każdego.

Książka napisana naprawdę ciekawie, jasno i zrozumiale. To sprawia, że mamy ochotę ją czytać.

„Bóg nigdy nie mruga 2. 50 nowych lekcji na nasze czasy” to niezwykły poradnik, po który warto sięgnąć. Nie znajdziemy w nim filozoficznych treści, za to znajdziemy porady od kobiety, która wiele przeszła i opiera je na własnych doświadczeniach. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-11-13,

Kiedy 10 lat temu po raz pierwszy wzięłam do rąk książkę Reginy Brett „Bóg nigdy nie mruga” wiedziałam, że będę wracać do każdej kolejnej książki autorki bez mrugnięcia okiem. Zakochałam się w jej przemyśleniach i lekcjach. Dlatego nie mogłam pominąć 50 nowych lekcji na nasze obecne czasy.

„Bóg nigdy nie mruga 2” to książka, w której autorka po raz kolejny uświadamia nas swoimi wieloma życiowymi mądrościami. Na bazie własnych doświadczeń pomaga nam zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość, pogodzić się z nią i co najważniejsze pomaga nam zrozumieć oraz siebie i swoje życie takim jakie jest. Dzięki Reginie możemy odnaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Z każdej przeżytej chwili wynosi lekcje, którymi się z nami dzieli. To dzięki temu książka ta jest skarbnicą zarówno wielu wskazówek, jaki i przestróg.
Już 10 lat temu słowa Reginy odmieniły wiele rzeczy w moim życiu, ale teraz autorka robi to na nowo. Jestem wdzięczna za takie książki i osoby. Nasz świat bardzo się zmienia co z całą pewnością każdy z nas zauważył na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nie możemy być pewni jutra, ale musimy wierzyć, że nie wszystko co złe to odrazu dla nas koniec świata. Bo przecież nic nie dzieje się bez przyczyny i tak naprawdę we wszystkim możemy odnaleźć jakiś „pozytyw”, który czegoś nas nauczy.

„Bóg nigdy nie mruga 2” to książka, którą najlepiej sobie dawkować i codziennie czytać po jednej lekcji, a później chwilę się nad nimi zastanowić. Brett kolejny raz napełnia nasze serca miłością i otwiera umysły. Pamiętajcie „Bez względu na to, co zsyła Ci los, wybieraj radość” i „Czasem życie musi wycisnąć cię do ostatniej kropli, zanim znów cię wypełni”.

Avatar użytkownika - Zoja
Zoja
Przeczytane:2023-03-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

Autorka na kartach swej nowej ksiązki dodaje otuchy czytelnikom na całym świecie. Przełożona na dwadzieścia dwa języki dalej porusza serca. Zawarte zupełnie nowe lekcje i opowieści zachowują duchowe przesłanie sprzed dekady. Swiat, który przeżywa chaos wyrwał nas brutalnie ze snu. Przyszła pora na decyzję nas wszystkich, jak potoczą się dalej losy wszechświata. Zrozumiani, usłyszani, zauważeni dopiero znajdziemy drogę miłości.

Po 10 latach od debiutu w Polsce i kilku kolejnych wydanych w naszym kraju tytułach Regina Brett wraz z Wydawnictwem Insignis, w dniu 09.11.2022, oddała w ręce czytelników drugą odsłonę ,,Bóg nigdy nie mruga 2. 50 nowych lekcji na nasze czasy".

Autorka w swoich krótki aczkolwiek, jak zawsze, treściwych felietonach poruszyła bardzo ważne tematy, które aktualnie nas absorbują wywołując różnorodne czasem skrajne emocje. Dziś bowiem bardzo często czujemy się zagubieni, przytłoczeni życiem, a przez pandemię COVID-19 dodatkowo osamotnieni...

Regina Brett w swoich zwięzłych formach, które jednocześnie przepełnia mądrość i ogromna empatia pokazuje, jak możemy radzić sobie w niełatwej dla nas codzienności. Gdzie szukać oparcia i na czym starać się skupiać swoją uwagę, by było nam chociaż trochę łatwiej funkcjonować.

Książka ta nie jest jednak poradnikiem jakich wiele. Autorka bazuje w niej na własnych doświadczeniach i przeżyciach, co nadaje bardzo osobisty charakter przekazowi skierowanemu do czytelników. Pisarka na różne sposoby pokazuje w niej, że w gruncie rzeczy, niezależnie od wszystkiego najważniejsza jest miłość - oczywiście w bardzo różnych jej formach. Co ważne nie chodzi tutaj wyłącznie o miłość do świata i innych ludzi, lecz także do samego siebie, bo to właśnie od niej wszystko się zaczyna.

Chociaż Regina Brett jest osobą mocno wierzącą, a w tytule książki znajduje się słowo Bóg, nie jest to lektura wyłącznie dla osób wierzących, a co jeszcze ważniejsze autorka nie stara się usilnie nikogo nawracać, czy też za wszelką cenę przekonać innych do swoich poglądów. Daje ona subtelny wyraz swoim przekonaniom traktując jednocześnie potencjalnego odbiorcę z należytym szacunkiem i bez jakichkolwiek uprzedzeń względem drugiego człowieka.

Myślę, że właśnie taki sposób pisania zjednuje autorce rzesze czytelników i sprawia, że każda kolejna publikacja wychodząca spod jej pióra spotyka się z tak ogromnym entuzjazmem ze strony wszystkich, którzy mają styczność z jej książkami.

Jeśli macie ochotę na inspirującą lekturę, która pozwala z czułością pochylić się nad naszą niekiedy trudną codziennością to ,,Bóg nigdy nie mruga 2" będzie według mnie trafnym wyborem.

Jest to książka, która daje wytchnienie oraz kropelkę nadziei tak potrzebną w tych trudnych i nieprzewidywanych czasach, w jakich teraz żyjemy. Zawarte w niej miłość, empatia i poczucie humoru otulają serce i duszę czytelnika sprawiając, iż pomimo różnorodnych trudności możemy na każdy kolejny dany nam dzień spojrzeć z nutką optymizmu.

Polecam!

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Twój Dziennik: 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień
Regina Brett0
Okładka ksiązki - Twój Dziennik: 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień

Przedstawiamy Twój dziennik Reginy Brett z 12 nowymi lekcjami napisanymi specjalnie dla polskich czytelników. Książki Reginy Brett cieszą...

Trudna miłość. Mama i ja
Regina Brett0
Okładka ksiązki - Trudna miłość. Mama i ja

Wzruszająca opowieść Reginy Brett o miłości do swojej mamy, która nie potrafiła kochać własnej córki. Przejmujące wspomnienia pisarki z dzieciństwa...