Bóg w wielkim mieście

Kogo spotkasz w wielkim mieście?

Była jedną z wielu młodych, ambitnych dziewczyn, które zjeżdżają z całej Polski do Warszawy, aby spełnić swoje marzenia. Konsekwentnie realizowała plan na idealne życie. Praca kilkanaście godzin na dobę, perfekcja w każdym calu, błyskotki wielkiego miasta. Tylko dlaczego to wszystko nie dawało jej szczęścia?

W końcu, wycieńczona pustką swojego życia, zawołała: "Ratuj!". On zareagował od razu, jakby tylko czekał na ten krzyk. Przyszedł w łagodnym powiewie. On - Bóg, który odpowiada na nasze wołania.

Ona - Katarzyna Olubińska, dziennikarka programu Dzień Dobry TVN. Autorka bloga "Bóg w wielkim mieście". Opowiada o swojej drodze do Boga, pięknie małych gestów, celebracji życia. Rozmawia z gwiazdami pierwszego formatu o sprawach, wobec których wszyscy jesteśmy równi: o miłości, przyjaźni, strachu, cierpieniu, śmierci, rodzinie, karierze, marzeniach, szczęściu. Co się zmienia, gdy najważniejsze wydarzenia życia przeżywa się razem z Bogiem?

W wielkim mieście muzyków - Krzysztof Antkowiak, Marika W wielkim mieście mediów - Agnieszka Cegielska, Anna Kalczyńska-Maciejowska, Krzysztof Skórzyński

W wielkim mieście kucharzy - Wojciech Modest Amaro W wielkim mieście aktorów - Sebastian Fabijański, Iza Miko, Maciej Musiał, Kamila i Tomasz Schuchardt, Krystian Wieczorek, Ida Nowakowska W wielkim mieście sportowców - Marcin Gortat

Zmysłowa opowieść o Duchu z wielkim miastem tętniącym w tle. Bliskie rozmowy o sprawach najważniejszych.

Informacje dodatkowe o Bóg w wielkim mieście:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2017-02-09
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-277-1246-2
Tytuł oryginału: Bóg w wielkim mieście

Kup książkę Bóg w wielkim mieście

Bóg w wielkim mieście - opinie o książce

"Bóg w wielkim mieście" to książka pełna niesamowitych rozmów ze znanymi osobistościami. To oni w wywiadach z Katarzyną Olubińską opowiadają o swoich osobistych odczuciach odnośnie do wiary w Boga. Nie wstydzą się do niej przyznać, a często z dumą pokazują swoją wiarę.

Katarzyna Olubińska odczarowuje kult srogiego Boga, który karze i z groźną miną przygląda się naszym grzechom.

Oprócz wywiadów znajdziesz tutaj również prywatne historie autorki, jej zmagania z codziennością i chwile, kiedy poczuła obecność Boga. Kiedy przywrócił jej nadzieję i dał siłę.

Książka długo czekała na mojej półce i w końcu przyszedł jej czas. Oceniam na 7/10.

Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2017-07-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Autorka książki jest Katarzyna Olubińska znana dziennikarką związana między innymi z programem Dzień Dobry TVN. Autorka opisuje swoje przezycia zwiazane z nawroceniem. Opisuje wlasne relacje ale takze w ksiazce zawarla kilkanascie wywiadow ze znanymi ludzmi ktorzy tak jak ona poznali Boga i mowia o swojej wierze .Autorka ukazuje ,ze pieniadze,milosc czlowieka i wszelkie bogactwa nie daja czlowiekowi tyle szczescia ile moze dac wiara i Bog.Ksiazka swietnie napisana.Mozna do niej wracac wielokrotnie i za kazdym razem wnosi cos w nasze zycie.Polecam.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2017-06-13, Ocena: 6, Przeczytałam,
wspaniała pozycja dla każdego, już posłałam ją dalej:)polecam

Olubińska w rozmowach z gwiazdami (Miko, Fabijańskim, Wieczorkiem, Nowakowską, Cegielską, Musiałem, Mariką, Skórzyńskim, Kalczyńską-Maciejowską, Amaro, Gortatem, Pawelskim, Antkowiakiem, Mancewicz i Schuchardtami) porusza temat Boga w wielkiem mieście. Czy On tam jest i jeżeli tak to gdzie można go spotkać i jak się do niego zbliżyć. Gwiazdy w miniwywiadach tak po prostu opowiadają o swoich spotkaniach z Bogiem, o swoim doświadczeniu wiary (o trudnych wyborach, traumatycznych doświadczeniach, pokoju serca, który zyskały, dbając o relację z Najwyższym). Niezwykle ciepła książka (bez patosu i pompy), która pokazuje gwiazdy znane ze szklanego ekranu od zupełnie innej strony. Celebryci dzielą się tym, co dla nich ważne, z czym się zmagają, o co walczą, na czym im najbardziej zależy z duża skromnością i wyczuciem. W książce nie ma czegoś takiego jak narzucanie przekonań i swoich wyborów jako jedynie słusznych.

Udzielający wywiadów dziennikarce TVN dzielą się również swoimi wątpliwościami, poszukiwaniami i pytaniami. Książka zainteresuje nie tylko wierzących. Czytając ją ma się ochotę zrobić coś dobrego - dla siebie i innych. Brawo dla pani Katarzyny Olubińskiej za podzielenie się świadectwem wiary i zachęcenie do tego innych znanych osób.

Nadal dziwnie się czuję w formie wywiadów, nie jestem w stanie wczuć się w rozmawiających nie widząc ich twarzy i nie słysząc tonu wypowiedzi. Dużo lepiej bym taki tekst przyjęła, gdyby na przykład został nagrany. Tak więc forma trochę nie moja, a treść... to już inna sprawa. Świadectwa ludzi bardziej kojarzonych z show businessu były dla mnie sporym zaskoczeniem. Ciężko mi było przyjąć, że takie sławy myślą często tak samo jak ja i się tego nie wstydzą. Znalazłam tam trochę rad, trochę pokrzepienia, trochę wzruszeń. Myślę, że takie zestawienie świadectw spodoba się każdemu, zwłaszcza że książka wydana jest po prostu ładnie - oprawa, zdjęcia itd. zasługują na dodatkowe uznanie. Polecam.

Avatar użytkownika - Ibiki
Ibiki
Przeczytane:2018-03-26, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Niektóre wypowiedzi rozmówców autorki dojrzałe i mądre, ale w sumie nie wiem po co została napisana ta książka. Tych, którzy poszukują chyba nie naprowadzic, a Tych , co znaleźli raczej nie zainspiruje.

Avatar użytkownika - agnieszkakowalska
agnieszkakowalska
Przeczytane:2018-01-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2018,

Rewelacyjna książka. Piękna i wartościowa.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;