Bolek i Lolek poznają sekrety lasu

,,Poszukamy króla lasu! - zawołał Bolek". Ale kto jest królem lasu? Lwy żyją przecież w Afryce, a nie w Polsce. Przed Bolkiem, Lolkiem i Tosią trudna zagadka do rozwiązania.

W lesie dzieci dowiedzą się, czy sarenki mogą jeść muchomory, po co żuk robi kulki z kupy i kto rządzi w mrowisku.

W serii ,,Rosnę z Bolkiem i Lolkiem" ukazały się jeszcze:

,,Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności"

,,Bolek i Lolek szukają skarbu. Bajka o wychodzeniu z tarapatów"

,,Bolek i Lolek i piracka przygoda. Bajka o odwadze"

oraz

,,Bolek i Lolek odkrywają Bałtyk"

,,Bolek i Lolek poznają sekrety lasu"

Na końcu każdego tomu znajdziesz wyjątkową odznakę dla Twojego dziecka!

Kilkadziesiąt lat po tym, jak bohaterowie kultowej kreskówki Bolek i Lolek bawili się w Indian, spotkali Yeti, byli na wakacjach i urządzili szalony pościg, ich beztroski świat odżywa na nowo, odpowiadając na potrzeby współczesnych czytelników i czytelniczek.

Książki z serii ,,Rosnę z Bolkiem i Lolkiem" to krótkie, przystępne opowiadania, które krążą wokół tematu podstawowych potrzeb rozwojowych dzieci. Na pierwszy rzut oka wypełniają je po brzegi zmyślne zabawy Bolka, Lolka i Tosi, ale właściwi bohaterowie tych historii skrywają się pomiędzy literami i ilustracjami.

Zbierz wszystkie tomy serii!

Informacje dodatkowe o Bolek i Lolek poznają sekrety lasu:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-07-12

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Bolek i Lolek poznają sekrety lasu

Bolek i Lolek poznają sekrety lasu - opinie o książce

Las to miejsce spokoju, ciszy i odpoczynku, można tam robić wiele ciekawych rzeczy, obserwować zwierzęta, zbierać dary lasu typu szyszki lub liście, albo nawet grzyby, gdy jest na nie sezon, ale też trzeba wiedzieć, jak tam się odpowiednio zachowywać.
Pewnego dnia Bolek, Lolek i Tosia wybrali się do lasu w poszukiwaniu króla tego miejsca, po drodze spotkali sarenkę, która jadła muchomora, mrówki, które pracowały przy swoim mrowisku, a na koniec spotkał ich deszcz. Przy okazji bohaterowie uczyli nas prawidłowych zachowań, że śmieci trzeba ze sobą zabrać do domu, że nie wolno biegać po przewalonych drzewach, bo można się poślizgnąć oraz że nie wolno przeszkadzać zwierzętom, a czy znaleźli w końcu króla lasu, to o tym już musicie przekonać się sami.
Bolka i Lolka bardzo lubimy, więc z ochotą sięgnęliśmy po tę książkę i ja szczerze mówiąc, nie spodziewałam się tego, że ona jest tak fantastyczna. Historia już sama w sobie jest bardzo pouczająca, pokazuje, jak trzeba zachowywać się w lesie, ale przy okazji jest zabawna i bardzo ciekawa. Do tego mamy fajne wstawki, z których możemy się wiele nauczyć, jak wyglądają grzyby wraz z ich nazwami, jakie mamy rodzaje drzew, jakie możemy znaleźć leśne przysmaki czy też spotkać na naszej drodze zwierzęta. Na samym końcu mamy również medale znawcy i znawczyni lasu do samodzielnego wycięcia oraz pomysł na to, żeby wykonać samodzielnie zielnik.
Bardzo lubię takie publikacje, które w sposób ciekawy uczą ważnych zagadnień, my akurat mieszkamy na wsi blisko lasu, więc ta historia pozwoliła mi pokazać dzieciom, że wchodząc tam, jesteśmy gośćmi i powinniśmy się zachowywać tak, jak my byśmy chcieli, żeby ktoś zachowywał się u nas w domu.

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-07-25, Przeczytałem,

Kultowi bohaterowie dobranocek powracają, by wzbudzać zachwyt kolejnych pokoleń. Tym razem udają się na wyjątkową ekspedycję do urokliwego lasu, by wspólnie z czytelnikami delektować się niezmąconą ciszą i spokojem.

Bolek, Lolek i Tosia wybierają się na biwak do lasu. Piknik na łonie przyrody to okazja do zatopienia się w czarach natury. Wszak leśne zakamarki kryją w sobie tajemnice, które tylko odważni badacze potrafią odkryć.

Wielbicieli przyrody autorka nie pozostawia bez refleksji. Odpowiednie zachowanie w lesie staje się poważnym wyzwaniem.  Przekonujemy się, że zabieranie ze sobą śmieci oraz szacunek dla zwierząt to kluczowe postawy, które powinniśmy pielęgnować. Odpowiedzialności za przyrodę jest ważne i wartościowe, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy dbanie o środowisko jest tak istotne.

Tytułowe postacie odznaczają się nie tylko ciekawością i pragnieniem wiedzy, ale także nieograniczoną wyobraźnią. Ich głowy są pełne intrygujących pomysłów, które powodują, że nigdy się nie nudzą. Żywe dialogi i przemyślane akcje dodają barw tej opowieści, czyniąc ją zarówno pouczającą, jak i rozrywkową.

Liliana Fabisińska nie zapomina zadbać o rozbudzenie ciekawości czytelnika w stosunku do lasu jako naturalnego środowiska. Znakomicie opisuje różnorodność gatunków grzybów, rodzajów drzew i liści, jak również zwierząt, które można napotkać w gęstwinie lasu. Jej umiejętność przystępnego przekazu kompleksowych informacji rozwija wiedzę o przyrodzie.

Znakomitą zaletą książki jest jej praktyczny wymiar. Medale, które można wyciąć dla znawcy lasu, stanowią nie tylko wirtualne wyróżnienie, ale również doskonałą zachętę do wchłaniania wiedzy. Dodatkowo, pomysł na samodzielne wykonanie zielnika umożliwia ożywienie lekcji przyrody i rozwijanie kreatywności.

Fabisińska doskonale balansuje między światem tradycji a wymogami współczesności, co sprawia, że "Bolek i Lolek odkrywają sekrety lasu" idealnie wpisuje się w obecne realia. Dzięki temu, młody czytelnik odnajdzie w tej lekturze inspiracje do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, rozwijając jednocześnie swoją wiedzę o naturze.

'Bolek i Lolek odkrywają sekrety lasu" to niezwykła opowieść, która urzeka nie tylko maluchy, ale także dorosłych, przenosząc ich w magiczny świat lasu. Bogactwo leśnej wiedzy, przekazywanej w zabawny i angażujący sposób, w połączeniu z naukowym przesłaniem o ochronie przyrody, sprawia, że książka staje się lekturą idealną na wakacje.

Klinika pod Boliłapką. Maksio ma kłopoty
Liliana Fabisińska0
Okładka ksiązki - Klinika pod Boliłapką. Maksio ma kłopoty

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują...

Zielony taniec
Liliana Fabisińska0
Okładka ksiązki - Zielony taniec

Olka i Szymek znają się od urodzenia. Ich rodzice zaprzyjaźnili się jeszcze na studiach, przez pewien czas mieszkali razem, potem kupili mieszkanie w tym...