Bractwo czystej krwi

Tom 3 cyklu Miecz prawdy

Dalsze losy i mrożące krew w żyłach przygody Richarda Cyphera oraz jego przyjaciół. Tym razem Richard i Khalan zmagają się z nowym i równie potężnym wrogiem - Bractwem Czystej Krwi. Ta przerażająca konfrontacja grozi powszechną zagładą, chyba że młodzi raz jeszcze zaufają swojej miłości i wierze w prawdę.

Informacje dodatkowe o Bractwo czystej krwi:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 1999 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7120-798-3
Tytuł oryginału: Blood of the Fold
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Lucyna Targosz

Kup książkę Bractwo czystej krwi

Bractwo czystej krwi - opinie o książce

Avatar użytkownika - Missmi
Missmi
Przeczytane:2014-05-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52/2014,
Moja opinia: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/5482/bractwo-czystej-krwi
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2014-03-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki (2014),
Tą część przeczytałam tak trochę z rozpędu zadowolona z dwóch pierwszych części. Niestety "Bractwo czystej krwi" jakoś mi się dłużyło i dopiero pod koniec wciągnęła mnie akcja. Jednocześnie mam wrażenie że ta część jest "niedokończona", brakło mi na koniec pewnych wątków, jednakże przed czwartą częścią chyba muszę odczekać i odpocząć od Richarda i Kahlan ;)
Avatar użytkownika - KlaudiaMB
KlaudiaMB
Przeczytane:2013-02-11, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku, Mam,
Szczerze powiem że trzecia część "Miecza Prawdy" podobała mi się najmniej. Kahlan i Richard muszą zmierzyć się z Bractwem Czystej Krwi, które uważa. że ludzie z darem są sługami Opiekuna. Przywódca Bractwa, Tobias Brogan, myśli że ma objawienia Stwórcy, który nakazuje mu niszczyć ludzi z darem. Jednak niestety "objawienia Stwórcy" to tylko przekazywane rozkazy przez Nawiedzającego Sny ze Starego Świata- przyszłego wroga Richarda Rahla. Richard obwołuje się władcą D'Hary i rozwiązuje Midlandy. Teraz każdy działa na własną rękę. Tobias porywa Kahlan i Adie do Pałacu Proroków. Czy Richardowi uda się uwolnić swoja ukochaną:) Czy mu się uda, tego już sami możecie się dowiedzieć:) Czytanie idzie bardzo szybko:)
Avatar użytkownika - Mmyszunia
Mmyszunia
Przeczytane:2018-01-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2018,

Bractwo Czystej Krwi w dalszym ciągu opowiada historię Richarda Cypera- poszukiwacza prawdy. Osiąga on coraz większą czarodziejską moc i zdobywa władzę pragnąć zjednoczyć ludy Midlandów. Tym razem może mu w tym przeszkodzić Bractwo Czystej Krwi i Nawiedzający Sny. Richard ma tak samo wiele zwolenników jak i wrogów. Opowieść, jak dla mnie rusza z kopyta w drugiej połowie, gdyż zaczyna dziać się naprawdę wiele. Historia przepełniona magią.

Avatar użytkownika - Glonek
Przeczytane:2013-09-03, Przeczytałam, Mam,
Reguła dziewiątek
Terry Goodkind0
Okładka ksiązki - Reguła dziewiątek

Najnowsza powieść Terry’ego Goodkinda łącząca elementy świata rzeczywistego z magią znaną z sagi Miecz Prawdy\r\n\r\nW swoje dwudzieste siódme...

Bezbronne imperium
Terry Goodkind0
Okładka ksiązki - Bezbronne imperium

Gdy w dalekiej D Harze podwładni Siostry Verny przygotowują się do ostatecznego starcia z Imperialnym Ładem, Richard wraz z Kahlan wraca z wyprawy do Filarów...