Buntownik

Buntownik to początek serii ze zdobywającego ogromną popularność nowego gatunku New Adult - o wchodzących w dorosłe życie ludziach (18-25 lat), którzy podnoszą się z tragedii dzięki miłości ukazanej we wszystkich odcieniach: od czułości po płomienny seks. Bad boy, który wciąż obwinia się o śmierć brata. Zakochana w nim grzeczna dziewczyna, która wciąż zmaga się ze skrywaną bolesną tajemnicą… Trzy lata temu dziewiętnastoletni Remy Archer zginął w wypadku. Od tego dnia Rule, jego brat bliźniak, czuje się winny. Gdyby tylko nie zadzwonił wtedy do Remy’ego… Remy był jego drugą połową, jego jasnym, lepszym odbiciem. Był doskonały. Kochali go wszyscy – rodzice, którzy zawsze żałowali, że Rule nie jest taki jak Remy. I kochała go jego dziewczyna – Shaw. Remy nie żyje, lecz Shaw jest nadal częścią rodziny Archerów, która ofiarowała jej bezwarunkową miłość, jakiej nigdy nie zaznała od własnych rodziców. Ta piękna, dobra dziewczyna jest im bliższa niż Rule, wieczny buntownik z tatuażami. Śmierć Remy’ego zdruzgotała ich i jeszcze bardziej oddaliła od Rule’a, lecz Shaw jest zdecydowana połączyć tę rodzinę na nowo. Dla nich i dla siebie. Bo tylko ona wie, że zawsze kochała tylko Rule’a. I tylko ona zna sekret, który wreszcie musi wyjawić…

Informacje dodatkowe o Buntownik :

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2014-03-18

Kup książkę Buntownik

Buntownik - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2015-09-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
To książka o niełatwych przyjaźniach, miłościach, tajemnicach, dojrzewaniu, pokonywaniu własnych słabości i naprawianiu relacji z rodziną. Książka, w której pełno pasji, fascynacji. Powieść ukazuje, że warto walczyć o to na czym nam naprawdę zależy. Okładka zupełnie nie odzwierciedla wyglądu bohaterów. Przecież Rule to wytatuowany dryblas z irokezem na głowie, a Shaw to delikatna, maleńka blondynka. A tu mamy jakby scenę wyjętą ze starego filmu. Choć fabuła powieści nie należy do lekkich i prostych (pojawia się wiele problemów i konfliktów, a sami bohaterowie są skomplikowani), to książkę czyta się lekko i w sumie jest łatwa w odbiorze. Jeśli lubicie książki romantyczne z konfrontacją bohaterów z przeszłością i własnymi demonami - ta książka się Wam spodoba.
Piękna powieść, która odżywia nadzieję. Miłość dwojga ludzi, która jest bardzo skomplikowana a jednak możliwa. Autorka wymyśliła finezyjną historię, która zachwyca i pozostaje długo w sercu. Polecam
Avatar użytkownika - Neph
Neph
Przeczytane:2014-09-13, Przeczytałam,

W tej książce poznajemy historię dzikiej miłość Rule'a i Shaw. Dziewczyna jest beznadziejnie zakochana w wytatuowanym chłopaku, który jej nie zauważa, a raczej nie przepada za nią - ten koszmar ciągnie się odkąd miała czternaście lat, a brat bliźniak Rule'a przyprowadził ją do ich domu. Nie wiadomo dlaczego wszyscy uważają, że Shaw i Remy są parą, ale jej ukochany wreszcie jest wstanie w to uwierzyć, kiedy dochodzi do zbliżenia z nimi w roli głównej. To, że oboje uważają, że to była najwspanialsza chwila w  ich życiu, skłania ich do postanowienia, by spróbować być razem. Rule się zmienia, co jest cudowne, bo widać, że kocha dziewczynę już od dawna, ale nie jest tego świadomy.

Przez cały czas zastanawiam się co było pierwsze: Zaryzykuj ze mną, czy Buntownik. Dochodzę do powolnego wniosku, że jednak właśnie ta druga lektura była tą pierwszą. Nie zmienia to faktu, że jestem nią zachwycona. Nie dość, że zakochałam się w Rule'u po kilku stronach, to byłam niemal pewna, że to co mówiła Shaw o innych dziewczynach, tyczy również mnie.

Znowu mamy do czynienia ze wszystkimi członkami paczki, ale również poznajemy historię, która nie jedną dziewczynę wyprowadziłaby z równowagi. Nie wiem, która zniosłaby to, że chłopak, którego kocha nad życie pieprzy się z każdą pierwszą laską napotkaną na swojej drodze. Ale Shaw wytrzymuję i to właśnie w niej lubię, ale też to, że potrafi powiedzieć: Wal się, dupku.

Rule jest w rzeczywistości opiekuńczy i uroczy. Jest tatuażystą i wychodzi mu to świetnie - co wyraźnie uszczęśliwia dziewczynę. Bardzo nie podobało mi się, że po tym jak Shaw płakała postanowił się zmienić. Ukręciłabym mu łeb w pewnych momentach, ale rozpływałam się, kiedy prawił komplementy, bo, powiedzmy sobie szczerze, każda dziewczyna byłaby onieśmielona.

Uwielbiam tatuaże i to właśnie najbardziej podoba mi się w tej serii, ponieważ są one ważne w całej fabule. Ta część najbardziej mi się podoba, ale jedno nie daje mi spokoju i poważnie obniża moją ocenę, nie jest to tak widoczne jak w innych seriach, ale jednak. Bohaterowie są zupełnie inni, zależy to od bohatera i jego punktu widzenia. Można powiedzieć, że jestem prawie pewna, że z czasem też jest coś pokręcone. W tej powieści jest wątek odrzucenia Ayden przez Jeta, a podobno dzieje się to rok przed wydarzeniami zZaryzykuj miłość. Wiemy również, że historia Rule'a i Shaw ciągnie się kilka miesięcy. Pod koniec wprowadza się ona do chłopaka i ma tatuaże, o których Ayd nie wspomina, a pewnie rzucają się w oczy. To mnie trochę rozproszyło, ale do się do przeżyć.

Polecam tę książkę, ponieważ język jest wyważony, żaden temat nie jest opuszczony i zepchnięty na dalszy plan. Bardzo podoba mi się to, że poznajemy poglądy oby dwóch bohaterów, ale ich przyjaciele nie są pomijani. Rodzinne dramaty, byli faceci czy napalone dziewczyny są częścią całej akcji.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2019-06-01, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2019,

Shaw od lat jest zakochana w Rule'u - bratu bliźniaku swojego najlepszego przyjaciela - Remy'ego. Rule i Remy choć bliźniacy, to całkiem inni. Ten pierwszy jest zbuntowany, pyskaty, samowystarczalny, a do tego posiada mnóstwo tatuaży i piercing. No i kompletnie nie zwraca uwagi na Shaw. Remy natomiast to ułożony, kulturalny i uczuciowy chłopak. Kochający Shaw do tego stopnia, że postanowił wprowadzić ją do swojej rodziny. Tylko że Remy kocha Shaw tylko i wyłącznie jak przyjaciółkę.
Kiedy Remy ginie w wypadku, rodzina się rozpada. Starszy brat bliźniaków zaciąga się do wojska. Rule tłumi uczucia i emocje w alkoholu, seksie i tatuowaniu - w którym tak na marginesie jest niezwykle utalentowany. Matka chłopców obwinia za wszystko Rule'a, dlatego rodzina ledwo się trzyma. Shaw natomiast jest jedyną, która tę rodzinę stara się na nowo połączyć. Gdyby nie ta dziewczyna, już dawno kontakty między matką a synem zostałyby urwane. Dla Shaw to tak naprawdę jedyna prawdziwa rodzina jaką ma, bo jej własna ją tylko krzywdziła i krzywdzi nadal. Dlatego w swoje dwudzieste urodziny postanawia zrobić coś dla siebie, wykorzystując przy tym wybranka jej serca - Rule'a.

"Buntownik" to tak prosta i schematyczna książka, że z miejsca mogłabym wymieniać dziesiątki dużo lepszych. A jednak mam do niej ogromny sentyment, kocham ją całym sercem i z pewnością jeszcze nie raz ją przeczytam. Czy chodzi o to, że to była jedna z pierwszych książek z tego gatunku, którą przeczytałam i polubiłam? Lub że dzięki niej, zaczęła się moja przygoda z nałogowym czytaniem (w sensie, większą ilością niż do tamtej pory udawało mi się czytać)? Nie wiem. Wiem natomiast, że choć minęły 4 lata, ja dalej jestem nią zauroczona i będę ją polecać każdemu.

"(...)przeciwieństwa nie tylko się przyciągają. Płoną żywym ogniem i spopielają całe miasta."

Shaw to bohaterka, której nie da się nie lubić. Mimo że niewinna i niedoświadczona, to tak niesamowicie zdeterminowana, że szczerze? Chciałabym posiadać kilka jej cech. Ponadto pewna siebie, zdecydowana i potrafiąca walczyć o siebie i ludzi, których kocha, a przy tym wszystkim urocza, uczuciowa i miła. Jej kreacja została dopracowana w 100%. Z pewnością nie jest to typ bohaterki tak dobrze nam znanej. Takiej, która wzdycha do kolesia, ale nie ma odwagi nic powiedzieć, a gdy widzi go z inną rozpada się, histeryzuje i niemal przekreśla swoje życie. Nic z tego. Shaw choć od lat zakochana po uszy, przyjmuje każdą jego pannę z pokorą i dumą, pokazując przy tym swoją siłę, zadowalając się pewnym wydarzeniem.

Rule natomiast wcale nie jest jej dłużny. Oczywiście nie jest to bohater na medal, bo ma pełno wad, jego zachowanie jest momentami odrażające i nie szczędzi w słowach. Ale czy takich bohaterów nie kochamy? Bo kiedy trzeba, kiedy sytuacja tego wymaga, potrafi być kochany, przyjazny i otwierający serce. A moje łamało się czytając o jego stosunkach z matką. A raczej o stosunku matki do niego. Poniekąd ją rozumiałam, w końcu straciła syna. Tylko tak bardzo zatraciła się w żałobie, że całą winę za śmierć zrzuciła na drugiego syna, coraz bardziej rozdzielając swoją rodzinę. Rule to typowy, tytułowy buntownik, tyle że pogubiony i nie zauważający, że serce Shaw, dziewczyny która go tylko drażniła, miał na dłoni, a tak naprawdę tylko tego potrzebował do spełnienia.

Mogłabym o tej książce pisać i pisać, ale dopiero zdałam sobie sprawę, że już trochę przesadziłam. Dlatego napiszę jeszcze - KONIECZNIE JĄ CZYTAJCIE, szczególnie jeśli jesteście fanami gatunku, fanami wydziaranych i wykolczykowanych bohaterów, oraz pewnych siebie bohaterek. Autorka ma na tyle prosty i plastyczny styl, że jak już się wciągniecie to pochłoniecie ją jednym tchem. Od siebie jeszcze dodam, że pragnę wznowienia tej książki, nie tylko ze względu na okładkę (bo oni nasza, ani oryginalna kompletnie mi się nie podobają, ani nie pasują do tej historii), ale także dlatego, by zyskała rozgłos, by więcej osób o niej usłyszało i by została doceniona, bo zdecydowanie na to zasługuje.

Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2016-03-08, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie - 52 książki 2016,
Avatar użytkownika - kinia1131
kinia1131
Przeczytane:2016-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam,
Niepokorny. Jego Siła
Jay Crownover0
Okładka ksiązki - Niepokorny. Jego Siła

Rome, były żołnierz, którego dręczą koszmary, i Cora, która pod maską wesołej przebojowej dziewczyny kryje bolesne wspomnienia. Kochają się, lecz boją...

Bezpieczna przystań
Jay Crownover0
Okładka ksiązki -  Bezpieczna przystań

Tylko miłość może być najlepszym schronieniem Sutton Warner czuje, że zawiódł wszystkich. Szczególnie kobietę, o której nie może...