BUPRENORFINA- unikalny opioidowy środek przeciwbólowy

Zsyntetyzowana po raz pierwszy w latach 60, buprenorfina została wprowadzona do praktyki klinicznej w roku 1978 jako pozajelitowy środek przeciwbólowy, w 1981 jako tabletka podjęzykowa, a w latach 90, jako system transdermalny (w formie plastra). Pomimo wielu nieporozumień i błędnych koncepcji dotyczących buprenorfiny, badania kliniczne udowodniły, że jest ona doskonałym, wyjątkowym i skutecznym środkiem stosowanym w leczeniu przedklinicznym i klinicznym. Niniejsza książka wypełnia lukę w wiedzy na temat buprenorfiny, dostarczając podstawowych informacji potwierdzonych aktualnymi badaniami klinicznymi oraz zaleceniami odnośnie do optymalnego stosowania i dawkowania. W jasny i zrozumiały sposób zaprezentowano tutaj wiedzę z następujących obszarów:- podstawy farmakologii buprenorfiny,- buprenorfina a a układ oddechowy,- buprenorfina a system immunologiczny,- buprenorfina a różne postacie bólu,- buprenorfinowy system transdermalny w praktyce klinicznej,- bezpieczeństwo i tolerancja stosowania buprenorfiny,- buprenorfina w uzależnieniach opioidowych.

Informacje dodatkowe o BUPRENORFINA- unikalny opioidowy środek przeciwbólowy:

Wydawnictwo: MEDPHARM
Data wydania: b.d
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Kup książkę BUPRENORFINA- unikalny opioidowy środek przeciwbólowy

BUPRENORFINA- unikalny opioidowy środek przeciwbólowy - opinie o książce