Carrie Soto powraca

Carrie Soto na korcie nie ma sobie równych. Za zwycięstwa przyszło jej jednak słono zapłacić.

W momencie przejścia na emeryturę Carrie jest najlepszą tenisistką, jaką widział świat. Pobiła wszystkie rekordy i zdobyła dwadzieścia Wielkich Szlemów. Towarzyszy jej również przekonanie, że zasłużyła na każde swoje zwycięstwo. Pod okiem swojego ojca-trenera poświęciła praktycznie wszystko, by stać się niepokonaną.

Jednak sześć lat po przejściu na emeryturę niespodziewanie jeden z jej rekordów zostaje pobity. Dokonuje tego Niki Chan – oszałamiająca i brutalna brytyjska tenisistka.

Mając 37 lat, Carrie Soto podejmuje szokującą decyzję o powrocie na kort, by odzyskać rekord. Nie przeszkadza jej niepochlebna reakcja sportowych mediów ani ciało, które nie ma już dawnej sprawności. Nie zniechęca jej także konieczność trenowania z Bowe’em Huntleyem – mężczyzną, przed którym kiedyś prawie otworzyła swoje serce. Podobnie jak ona, tenisista ma coś do udowodnienia, zanim zrezygnuje z gry na zawsze.

Na przekór wszystkiemu Carrie Soto powraca na jeden, ostatni sezon.

Informacje dodatkowe o Carrie Soto powraca:

Carrie Soto powraca - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-10-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Carrie Soto powraca" to książka, która mnie zaskoczyła. Nie sądziłam, że historia w niej opisana wywoła u mnie tyle emocji i wciągnie od pierwszych stron.

Carrie Soto, zwana również Siekiera to najlepsza tenisistka, jaką widział świat. Biła wszystkie rekordy i zdobyła wiele nagród. Ale żeby stać się najlepszą musiała poświęcić wiele. Nie miała przyjaciół, nie wiedziała co to miłość. Znała jedynie treningi i ból całego cała po intensywnych godzinach na korcie. Kiedy przeszła już na emeryturę okazuje się, że jej jeden z rekordów zostaje pobity przez Nicki Chan. Soto nie może tego przeżyć i postanawia w wieku 37 wrócić do gry. Tylko czy jest możliwe jeszcze zagrać lepiej nić przed laty, gdy ciało już nie jest to samo? Przekonacie się sami.

Książka jest z gatunku tych, które jak się zacznie czytać to nie można przestać. Bardzo polubiłam główną bohaterkę. Podziwiałam ją za to ile dawała z siebie by osiągnąć kolejne swoje cele. Szkoda tylko, że przy tym zrażała do siebie tak wiele osób. Nawet z własnym trenerem - ojcem, nie jeden raz pokłóciła się.

Pierwsza część książki to opis rozwoju kariery Carrie Soto. Od dziecięcych lat po emeryturę. Druga część to jej wielki powrót do gry. Byłam ciekawa czy uda się jej pokonać Nicki czy jest to porywanie się z motyką na słońce.

W książce świetnie zostały przedstawione relacje ojciec-córka. Nie zawsze one były poprawne, ale zawsze wiedzieli, że mogą na siebie liczyć.

Myślę, że książka spodoba się zarówno fanom tenisa jak i tym co nie za bardzo interesują się tym sportem. Polecam!

Daisy Jones & The Six
Taylor Jenkins Reid 0
Okładka ksiązki - Daisy Jones & The Six

12 lutego 1979 roku. Daisy Jones The Six, najsławniejszy zespół rock’n’rollowy na świecie, daje koncert, na którym szaleje tysiące...

Wystarczy wybrać
Taylor Jenkins Reid0
Okładka ksiązki - Wystarczy wybrać

A gdyby tak można było wybrać dwa życia naraz… Autorka bestsellerowej powieści Rozstańmy się na rok Dla miłośniczek Emily Giffin Co zrobić, gdy...