Cena sławy

Charlie jest zwykłą dziewczyną, która nie wyróżnia się niczym wśród swoich rówieśników - prócz jednego. Pisze teksty piosenek i ma piękny głos, lecz nie wyobraża sobie, że mogłaby śpiewać publicznie. Z zapartym tchem obserwuje rozwijającą się karierę bożyszcza nastolatek Luke'a Millisa. Od czterech lat nieustannie śledzi jego profile w mediach społecznościowych i chyba jako jedyna jest w stanie dostrzec jego prawdziwe oblicze - to ukryte pod charakteryzacją. W porywie chwili pisze do niego prywatną wiadomość. Pewna, że skrzynka Luke'a jest zapchana listami od fanek, nie spodziewa się, że ją odczyta.

Dzieje się jednak inaczej. Zmęczony Luke, na skraju wypalenia i załamania, natrafia na jej wspierającą i miłą wiadomość. Postanawia odpisać Charlie. W ten sposób rozpoczyna się ich wirtualna znajomość... i wszystko wskazuje na to, że tak też się zakończy. Luke, związany bardzo niekorzystnym kontraktem z wytwórnią muzyczną, nie jest panem swojego czasu ani swojego serca.

Informacje dodatkowe o Cena sławy:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2022-04-27

Kup książkę Cena sławy

Cena sławy - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-06-05, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

Charlie to dziewczyna, która niczym nie wyróżnia się spośród tłumu nastolatków. Jej największą pasją jest pisanie tekstów piosenek oraz śpiewanie, ale nie wyobraża sobie zaśpiewać publicznie. Dziewczyna jest wielką fanką sławnego Luke'a Millisa, którego od czterech lat śledzi w social mediach. Pewnego dnia pisze do niego prywatną wiadomość na Instagramie. Nie spodziewa się, że chłopak odpisze jej. W ten sposób rozpoczyna się ich znajomość.
Jak zakończy się ta przygoda?
Jaką cenę za sławę poniesie Luke?
Czy gwiazdor spotka się ze swoją fanką w realu?
Koniecznie przeczytajcie to dowiecie się.

Autorka napisała lekką historię o miłości, przyjaźni i muzyce.
To opowieść o dwójce nastolatków. Ona jest jego fanką, a on znanym muzykiem. Z tej historii dowiadujemy się ile chłopak musi poświęcić dla swoich marzeń i jak wielka jest cena sławy. Charlie pojawia się w jego życiu, gdy chłopak jest na skraju wyczerpania. Poznacie kulisy sławy i jej negatywne strony.
Wciągnęła mnie ta książka. Autorka ma przyjemny styl. Z zainteresowaniem śledziłam losy tych bohaterów i ani przez moment nie nudziłam się. Przeczytałam szybko tę książkę.
Ta historia spodoba się młodszym czytelniczkom, które pierwszą miłość mają przed sobą.
Jeśli macie ochotę na relaks przy lekkim bajkowym romansie to ta książka zapewni Wam taki klimat.
Na koniec dodam, że jestem zachwycona okładką stworzoną przez Martę Lisowską.

Polecam!

Charlie jest zwykłą nieśmiałą dziewczyną. Jej pasją jest muzyka, śpiewanie i pisanie piosenek. Jednak jest zbyt nieśmiała, żeby pokazać swój talent publicznie. Nie do końca wierzy w swoje umiejętności, brak jej pewności siebie. Od kilku lat podziwia sławnego piosenkarza Luka. Pewnego razu na Instagramie wysyła do niego wiadomość prywatną. Ku zdumieniu dziewczyny chłopak odpisuje i tak zaczyna się ich wirtualna znajomość. Czy nieśmiała dziewczyna będzie miała tyle odwagi, żeby poznać sławnego piosenkarza na żywo? Jaką cenę zapłaci za znajomością ze swoim idolem?

Książka jest napisana prostym językiem, szybko się ją czyta. Pomysł na historię bardzo dobry. Trochę taka historia jak z bajki, kopciuszek spotyka swojego księcia. Podobały mi się te wszystkie wiadomości pisane przez młodych. I nawet książka mi się spodobała, do czasu aż pojawiły się sceny erotyczne. Wtedy jakby czar tej opowieści prysł. A szkoda. Tak dobrze się zapowiadała. Mam wrażenie, że tych scen jest coraz więcej w książkach i na tym autorzy chcą się wybić.

Autorka świetnie pokazała problem jakim jest sława. Do tego większość ludzi dąży i nie zastanawia się nad konsekwencjami. A za sławę trzeba zapłacić wysoką cenę, poświęcić swoją prywatność.

Książkę oceniam średnio. Były wątki, które mi się podobały, ale też i takie, które przeszkadzały, a miejscami historia zaczynała być banalna i przewidywalna. Taka lektura na jeden raz.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-05-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Media społecznościowe stanowią zarówno przekleństwo jak i błogosławieństwo. Z całą pewnością kreują nieprawdziwy wizerunek, zbliżony do ideału i szalenie odległy od rzeczywistości, co często może źle wpływać na postrzeganie siebie osób bardziej podatnych na wpływy Internetu. Jednak z drugiej strony daje nam niesamowicie szeroki wachlarz możliwości poznawania innych osób, niegdyś kompletnie niedostępny. Nawiązujemy znajomości, przyjaźnie, a czasem nawet jakiś szczęściarz może się zakochać. Ale przy dzielącej odległości i różnicach społecznych to ostatnie może być szalonym wyzwaniem. A jeśli dojdzie do tego także sława... to jaką cenę trzeba będzie zapłacić?Charlie to zwyczajna nastolatka z Los Angeles. Wrażliwa, delikatna, nie lubiącą być na świeczniku i zdystansowana do rówieśników. Mieszka z ojcem, wziętym architektem, który stara się jak może zapewnić jej zwyczajne życie. Ma jedną oddaną przyjaciółkę, na którą zawsze może liczyć, lecz poza nią nie potrafi nawiązać dobrze rokujących znajomości, a w szkole nie jest zbytnio lubiana. Swój świat tworzy w zaciszu domu, za pomocą pianina, swojego magicznego głosu i niesamowitego talentu tekściarskiego. Jej idolem jest Luke Millis, bad boy, który zrobił oszałamiającą karierę. Ich znajomość rozpoczyna się od jednego niewinnego komentarza. Jak daleko zabrnie ?
Luke to gwiazda wielkiego formatu. Nie może przejść ulicami niezauważony, a jego pojawienie się gdziekolwiek wiąże się z kolejnymi plotkami w brukowcach oraz obleganiem jego osoby przez masę fanów. Związany niekomfortowym kontraktem musi robić wszystko, czego wymaga od niego wytwórnia. Odreagowuje swoją sytuację w jednonocnych przygodach oraz masie alkoholu. Jego życie jest dalekie od wizerunku jaki kreuje w mediach i na co dzień jest zwyczajnie zmęczony wszelkimi regułami według których musi żyć. Wokół nie ma zbyt wielu osób, którym mógłby zaufać, a większość jego otoczenia chce ogrzać się w blasku jego sławy. Jedynie Charlie nie przypomina takiej dziewczyny ale pozory mogą mylić, zwłaszcza gdy znajomość nawiązywana jest jedynie wirtualnie, prawda?
"Cena sławy" to propozycja skierowana bardziej do młodszych czytelników, z uwagi zarówno na wiek bohaterów, ich infantylność, jak i ich rozterki oraz świat, w którym się obracają. Lekki i przyjemny w odbiorze styl Autorki z pewnością trafi do wielbicieli gatunku young adult. Ale! Z drugiej strony odrobinę gryzie mi się to z odważnymi scenami erotycznymi, które znajdziemy w książce. Romansów z muzykami przeczytałam już wiele i ten nie odbiega od przyjętych schematów- znajdziemy tu problemy z dziennikarzami, udawane relacje, problemy z zaufaniem, strach przed wystawieniem się opinii publicznej oraz fanom na pożarcie, czyli wszystko, czego można by się po takiej tematyce spodziewać. Dużo tutaj wirtualnej korespondencji między bohaterami, jednak nic w tym dziwnego, skoro właśnie w taki sposób nawiązali znajomość. Niestety, brakuje rozwinięcia postaci, ich charakterów, sprawienia, że będą bliżsi w odbiorze dla czytelnika. Atutem jest zamieszczenie w książce tekstów niektórych piosenek, pisanych przez postaci. Muzyka to zdecydowanie temat przewodni tej powieści, a w tle otrzymamy dojrzewanie bohaterów zarówno do podejmowania dorosłych decyzji jak i mierzenia się z blaskami i cieniami życia. Nie dostają tu łatwego startu, bowiem na dokładkę każdy ich krok może być dokładnie obserwowany i szybko trafić do Internetu. Miłość w XXI wieku, ze wszystkimi jej zaletami i wadami, to chyba najlepsze podsumowanie tego romansu.

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-05-14, Ocena: 5, Przeczytałem,

Lubicie czytać lekkie romansidła, które sprawiają, że czytanie jest czystą przyjemnością? Ja bardzo. Taką książką w ostatnim czasie była dla mnie z pewnością nowość od Agaty Sobczak "Cena sławy". Książka jest historią opowiadającą losy dziewczyny o imieniu Charlie, której pasją jej pisanie tekstów piosenek. Dziewczyna jest ogromną fanką Luke'a Millisa - młodego, przystojnego piosenkarza, który obecnie jest bardzo popularnym artystą. Charlie w porywie chwili pisze wiadomość do mężczyzny. Jako jedyna jest w stanie ujrzeć, że coś jest z nim nie tak, w końcu zażyle obserwuje jego karierę przez ostatnie cztery lata. Nie spodziewa się, że Luke natrafi na jej wiadomość. Los ma jednak wobec niej inne plany i chłopak odpisuje na jej wiadomość. Oboje nie wiedzą jeszcze, że to początek nowej znajomości, która doprowadzi ich do..

Oczywiście nie zdradzę Wam co się dalej wydarzy. Sami będziecie musieli skusić się na tą słodką historię miłosną. Charlie i Luke z pewnością skradną wasze serca. Ich relacja nie jest gwałtowna czy też niespodziewana. Więź pomiędzy tą dwójką budowana jest tygodniami. Oboje poznają się z tej dobrej i złej strony. Pojawia się alkohol i zazdrość, a to nigdy nie wróży nic dobrego. Przede wszystkim pojawia się uczucie, które nie będzie miało łatwej drogi do przeżycia. Na drodze do szczęścia Luke'a stanie między innymi agencja i mało korzystny kontrakt, który podpisał. Jednak to nie wszystko co może zaoferować czytelnikowi ta historia.

Cieszę się, że autorka w środku poruszyła wiele ważnych tematów. Między innymi hejt, który uderza w młode osoby. To jak ma na nich wpływ, oraz fakt jak sobie z nim radzić. Czasami trzeba pokazać pazura, aby nasz oprawca zrozumiał, że tak naprawdę nie ma nad nami władzy. To my jesteśmy panami swojego losu. Nikt inny. To ważna motywacja, która powinna być częścią naszego życia.

Ta historia porusza również piękny temat jakim jest budowanie relacji z drugim człowiekiem. Wszystko zaczyna się od pięknej przyjaźni i zaufaniu, które budowane jest każdego dnia. Oczywiście nie wszystko jest usłane różami, jednak z pewnością ta historia jest z natury słodka i bardzo romantyczna.

"Cena sławy" to książka, którą przeczytałam dosłownie w jeden wieczór. Od tej lektury nie da się oderwać. Lekka historia i ciekawe pióro autorki sprawia, że ta książka pochłania czytelnika. W środku znajdziecie świetnie wykreowane postacie, dużą dawkę humoru, sporą dawkę dobrej muzyki oraz oczywiście uczucie, które zwali Was na kolana. Jeżeli liczycie, że jest to pikantna historia muszę Was rozczarować. Tak, w środku znajdziemy kilka odważniejszych scen, jednak są one bardzo wyważone i napisane ze smakiem. Muszę przyznać, że w tej historii zachwycili mnie nie tylko główni bohaterowie, ale również ci poboczni. Z pewnością przyjaciele Luke'a i Charlie odegrali ważną rolę w całej historii. Jednak o tym musicie przekonać się sami. Jestem pewna, że ta historia przypadnie Wam do gustu. Ja polecam Wam tą pozycję całym serduchem!

Ile można poświęcić w ramach sławy? Ile może znieść człowiek, aby być bożyszczem nastolatek?

Z całą pewnością ,,Cena sławy" jest wysoka. Młody idol jest na skraju wypalenia i załamania. Otrzymuje niezwykle wspierającą i motywującą wiadomość od swojej idolki. Gdy chłopak postanawia odpowiedzieć na wiadomość z całą pewnością nie sądził, że ta wirtualna znajomość tak się potoczy...

Ostatnio bardzo chętnie sięgam po lżejsze książki i ,,Cena sławy" zdecydowanie się do nich zalicza. Autorka miała naprawdę świetny pomysł na fabułę i jestem pewna, że jej treść trafiłaby do każdej nastolatki, ale... po dość niewinnym początku zaczęły się pojawiać coraz odważniejsze i pikantniejsze sceny dla publiczności +18 ? Chociaż dobrze wiemy, że nastolatkowie i tak lubią łamać zasady, więc...? Ale wracając do rzeczy. Całość napisana jest bardzo zgrabnie i lekko, dzięki czemu z książką spędziłam naprawdę miły czas. Autorce udało się bardzo obrazowo opisać jasne oraz przede wszystkim ciemne strony sławy. Genialnie ujęła tutaj tematykę hejtu, z którą na codzień zmaga się tak naprawdę większość z nas. Przez całą historię dosłownie przelatuje się w mgnieniu oka, chociaż jest to zarówno zaleta, jak i wada tej książki. W moim odczuciu niektóre wątki zostały potraktowane po macoszemu, a ich rozwinięcie mogło nadać fabule jeszcze więcej wartości. Niemniej jednak nie ma co rozwijać czegoś na siłę.

Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani i posiadają różne osobowości. Charlie to taka typowa szara myszka, która chce się zlać w tłumie i niczym nie wyróżniać. Natomiast Luke jest idolem nastolatek i biegnie za marzeniami. Chociaż jak dobrze wiemy bycie sławnym ma swoje ciemne strony... Muszę przyznać, że zachowanie naszych bohaterów nie zawsze było dla mnie jasne. Momentami kompletnie się z nim nie zgadzałam i łapałam się za głowę czytając o niektórych wyczynach nie tylko tej dwójki, ale i bohaterów pobocznych. Niemniej jednak muszę przyznać, że i tak się świetnie bawiłam podczas lektury i czas z nią zleciał mi bardzo szybko.

,,Cena sławy" to książka dla każdego kto szuka jakiejś lekkiej lekturki na wieczór. Historia ta pozwala nam oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń, sławy i muzyki. Polecam!

To moje pierwsze spotkanie z Autorką i bezapelacyjnie bardzo udane! Naprawdę nie wiem skąd te niskie oceny!
Luke międzynarodowa gwiazda muzyki, trochę lekkomyślny, trochę zapatrzony w siebie podpisuje bardzo niekorzystny dla siebie kontrakt przez co powoli jest już zmęczony swoją karierą i obowiązkami.
Charlie fanka Luke'a śledzi jego życie w mediach społecznościowych, jeździ na koncerty, pod wpływem emocji postanawia napisać do swojego idola wiadomość prywatną.. i nieoczekiwanie ten jej odpisuje, przez co dziewczyna nie może uwierzyć w to co się dzieje.. tak zaczyna się ich wspólna znajomość..
Książka jest lekka i przyjemna powiedziałabym, że jest przeznaczona dla odbiorców młodszych, czyli dla młodzieży. Pokazuje dobre i złe strony sławy. Daje nadzieję na to, że marzenia mogą się spełnić. Styl Autorki jest bardzo przyjemny, przez co książkę czyta się w ekspresowym tempie.
Wstawki z rozmów sms czy e-mail to dla mnie duży plus, pozwala mocniej wejść w świat bohaterów.
Ja wam z czystym sumieniem polecam, ba! Za jakiś czas bardzo chętnie bym się dowiedziała co słychać u bohaterów książki..

Druga szansa
Agata Sobczak0
Okładka ksiązki - Druga szansa

Po dramatycznych wydarzeniach, które zmusiły ją do ucieczki i zmiany tożsamości, Venus sądzi, że odnalazła szczęście u boku starszego od niej policjanta...

W rytmie nienawiści
Agata Sobczak0
Okładka ksiązki - W rytmie nienawiści

Alvaro i Malia od początku pałają do siebie niechęcią. Gdy okazuje się, że dziewczyna ma grać jako support przed ich koncertami, mężczyzna dokłada wszelkich...