Chłopiec z Wadowic. Biografia błogosławionego Jana Pawła II dla dzieci

„Chłopiec z Wadowic. Biografia błogosławionego Jana Pawła II dla dzieci” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich dzieci, które chciałyby się dowiedzieć, jak to się stało, że zwyczajny chłopiec został papieżem.

Książka zawiera najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II, opisane przystępnym językiem, bogate nie tylko w anegdoty i zabawne historie, ale też w ciekawostki i fakty historyczne, które pozwalają zrozumieć postać wielkiego Polaka i jego epokę. Każdy odcinek tej pasjonującej i bogato ilustrowanej historii skomponowany jest według podobnego schematu:

- tekst beletryzowanej biografii – ukazuje Jana Pawła II jako zwykłego, pełnego ciepła człowieka, który potrafił łączyć aktywne życie (sport, podróże, przyjaźnie, poezja, teatr itp.) z prawdziwie chrześcijańskimi wartościami; postać wyłaniająca się z tej opowieści to święty, który nie stoi na piedestale, ale jest taki jak my, przez co jego przykład przemawia tym wyraźniej do dziecięcego odbiorcy i skłania do naśladowania

- ramki faktograficzne – w nienachalny dla najmłodszych czytelników sposób porządkujące wiedzę o historycznym i kulturowym tle biografii papieża-Polaka

- „kazanie” do dzieci ks. Roberta Nęcka związane z tematem danego odcinka i nauczaniem Jana Pawła II.

Książkę polecamy też rodzicom, którzy chcieliby przypomnieć sobie biografię Jana Pawła II: publikacja zawiera dodatek dla starszych czytelników („Ściąga dla rodziców”): kalendarium życia papieża, wykaz tytułów jego encyklik i adhortacji.

Książkę honorowym patronatem objął Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

Informacje dodatkowe o Chłopiec z Wadowic. Biografia błogosławionego Jana Pawła II dla dzieci:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2011-03-23
ISBN: 978-83-7623-858-6

Kup książkę Chłopiec z Wadowic. Biografia błogosławionego Jana Pawła II dla dzieci

Chłopiec z Wadowic. Biografia błogosławionego Jana Pawła II dla dzieci - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytadelka
czytadelka
Przeczytane:2011-03-23,
odkryłem, zobaczyłem, przeczytałem, polecam!!!!
Avatar użytkownika - mallgolla
mallgolla
Przeczytane:2011-03-23,
Książka godna polecenia, bo wyjątkowa w swej wyjątkowości:)
Avatar użytkownika - molksiazkowy
molksiazkowy
Warta przeczytania , polecam
piękna graficznie. wartościowa treść. spodoba się nie tylko dzieciom, ale i rodzicom