Chłopiec z wyspy

Tajemnicza wyspa, uwięziony chłopiec, morski potwór i szczęśliwy, żyjący w harmonii z naturą lud, którego życie może ulec nieodwracalnej, niebezpiecznej zmianie. Czy trzeba więcej, żeby stworzyć pasjonującą historię? Chłopiec z wyspy łączy elementy tradycyjnych opowieści o rycerzach i piratach z zupełnie współczesnymi realiami. Niezwykła historia współgra tu z malarskimi, sugestywnymi ilustracjami, stworzonymi przez francuskiego artystę Maxa Ducosa. Spotkanie z Chłopcem z wyspy to świetna rozrywka, która skłania do refleksji nad naszym stosunkiem do przyrody, a jednocześnie jest hołdem złożonym dziecięcej wyobraźni. Polscy czytelnicy mieli już okazję zetknąć się z twórczością Maxa Ducosa – w 2017 roku w wydawnictwie Polarny Lis ukazała się jego Noc w Leśnej szkole.

Informacje dodatkowe o Chłopiec z wyspy:

Wydawnictwo: Polarny Lis
Data wydania: 2020-05-15
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Tytuł oryginału: Le garçon du phare
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Monika Szewc-Osiecka

Tagi: morze Wyspa

Kup książkę Chłopiec z wyspy

Chłopiec z wyspy - opinie o książce

Kocham literaturę dziecięcą! Wiele jest książek mądrych i pięknych, po które dorośli nie sięgają, a szkoda. To jedna z nich. Książka jest zdecydowanie chłopacka, ale ja się w niej zakochałam, mojej córce też podobała się bardzo. I dedykacja była od autora dla córek. To nic. Na szczęście mam jeszcze syna, który do tej lektury dopiero dorośnie :D. Rzecz dzieje się w środowisku chłopackim, jest o piratach, potworach i morzu. Opowieść nie za długa, bardzo przyjemnie napisana, łagodna i przesympatyczna. Trudno autorowi odmówić wyobraźni. I do tego szata graficzna, jedna z najpiękniejszych :) ECh... chyba jeszcze nieraz będę czytać Chłopca z wyspy. Cudowna!