ChoroWitek

Celem serii Poczytajki pomagajki jest wzmocnienie dzieci, szczególnie tych, które z domowego zacisza trafiają do grup przedszkolnych czy szkolnych, oraz pokazanie im, że:

?         każdy jest inny,

?         cechy charakteru i wyglądu często decydują o akceptacji nas przez innych, dlatego warto pracować nad sobą,

?         sukces może przyjść w każdej, nawet najmniej spodziewanej chwili,

?         a dzięki przyjaciołom nasze życie staje się lepsze i ciekawsze.

O czym poczytamy w tomie Witek chorowitek? o pewnym chłopcu, który miał pecha, bo często chorował i nie chodził do szkoły, a bardzo tego chciał. I o tym, że w takiej sytuacji trudno jest nawiązać prawdziwą przyjaźń. A przede wszystkim o tym, że zawsze warto próbować, bo...

...podobnie jak inni bohaterowie naszej serii: Nieśmiałek, Dokuczalska, Chorowitek czy Gadulska, k a ż d y  j e s t  w a ż n y!

Autorzy wszystkich opowiadań to doskonali obserwatorzy dzieci, ich środowiska, problemów i radości; często czerpali z własnych doświadczeń.

Informacje dodatkowe o ChoroWitek:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2014-09-10

Kup książkę ChoroWitek

ChoroWitek - opinie o książce

Historia Witka, który po wygranej walce z nowotworem wraca do szkoły. Myślę, że to może być bardzo ważna pozycja w biblioteczce naszych dzieci. W sposób przystępny zwraca uwagę na trudny temat, jakim jest choroba nowotworowa. Lektura może być bardzo pomocna podczas trudnej rozmowy z dzieckiem. Mimo naszych starań, nie ochronimy naszych dzieci przed cierpieniem. Takie książeczki mogą pomóc w oswojeniu się z tematem.

Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2015-06-18, Przeczytałem,
Zorkownia
Agnieszka Kaluga 0
Okładka ksiązki - Zorkownia

W hospicjum życie przecina się ze śmiercią. To miejsce rządzi się swoimi prawami i ma jasno określone zasady. Wchodzi się tu tylko raz. Zazwyczaj...