Ci paskudni Aztekowie

Tom 7 cyklu Strrraszna historia

Z książki "Ci paskudni Aztekowie" dowiesz się prawdy i tylko prawdy o Montezumie, Tezuciztecatlu i innych koleżkach, których imion nie da się wymówić. Ich ulubionym hobby było wyrywanie ludziom serc.

Jeśli chcesz się dowiedzieć:

- dlaczego Aztekowie uwielbiali jeść żaby, larwy i jaszczurki?
- kiedy będzie koniec świata?
- jak dręczono dzieci z okazji świętowania Dni Wzrostu?

przeczytaj tę książkę. Mowa tu przede wszystkim o ofiarach z ludzi, obrzędach Majów, cierpieniach niewolników i kolejnych ofiarach.

Bohaterami są potężni kapłani, podli wojownicy i przebiegli konkwistadorzy - którzy doprawdy paskudnie rozprawili się z paskudnymi Aztekami. Jeśli masz wrażliwą naturę i miękkie serce, zapomnij, że kiedykolwiek słyszałeś o serii "Strrraszna historia"

Informacje dodatkowe o Ci paskudni Aztekowie:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-08-20, Ocena: 4, Przeczytałem,

WIĘCEJ STRASZNYCH HISTORII Z PRZESZŁOŚCI

Jaka może być historia? Odpowiedź na to pytanie będzie się różniła w zależności od tego, kogo spytacie. Jeśli jednak mielibyście odpowiedzieć na nie przez pryzmat tych książek, moglibyście rzec, że jest śmieszna, jest ciekawa, jest czasem straszna, a czasem dziwna, ale nigdy, przenigdy nie jest nudna. Pewnie niektórym z Was trudno w to uwierzyć, z pewnością uczycie się tego przedmiotu w szkole i wiecie, jak to bywa, a jednak. Wiedza przekazywana Wam przez nauczycieli może wywoływać ziewanie, może usypiać i za wszelką cenę nie chcieć zostać Wam w głowach, ale twórcy „Strrrasznej historii" potrafią pokazać drugą stronę tematu, która nawet największych przeciwników tej dziedziny wiedzy potrafi do niej przekonać.

Aztekowie i Majowie. Sąsiedzi sprzed wieków, o których pewnie słyszeliście niejedno, prawda? W końcu ledwie sześć lat minęło od jakże popularnej daty końca świata wyznaczonej przez kalendarz tych drugich, a osławionej swego czasu w serialu „Z archiwum X”. Ale co tak naprawdę o nich wiemy? Czas się o tym przekonać i przy okazji nauczyć czegoś na ich temat. Ile jest prawdy w historiach o kanibalizmie Azteków? Czemu ubierali się w tak dziwaczne stroje (bo były dziwaczne, ale o tym też przekonacie się sięgając po tę książkę)? Co kryła ich historia? Wszystko to znajdziecie właśnie tutaj, ba, mamy tu nawet podane ulubione pokarmy, aztecki kalendarz, opis ceremonii ślubnej, a nawet… wszelkiej maści gry, jakie dostarczały im rozrywki przed wiekami.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/08/strrraszna-historia-ci-niewiarygodni.html

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2015-05-18, Ocena: 5, Przeczytałam, gimnazjum, podstawówka,
Straszna historia świata
Terry Deary0
Okładka ksiązki - Straszna historia świata

Straszna historia świata to koszmarne kompendium, w którym znajdziecie szaloną, lecz fascynującą historię ludzkości opowiedzianą poprzez okropności...

Historyczny miszmasz
Terry Deary 0
Okładka ksiązki - Historyczny miszmasz

Historyczny gulasz w ostrym sosie! Udaj się w ryzykowną podróż dookoła dawnego świata i zobacz, jak żyli ludzie w paskudnej przeszłości.......