Cień Bafometa

Stefan Grabiński - mistrz krótkiej formy - przeprowadza pierwszą tak udaną próbę powieściową. Forma książki, stanowiąca połączenie kryminału z horrorem, specyficzną powieścią psychologiczną i erotykiem, czytelnikom współczesnym autorowi wydawała się przesadzona i nieprzystępna, za to doskonale trafia w gusta dzisiejszych odbiorców! Zagadka kryminalna prowokuje do przeprowadzenia logicznego śledztwa, a jednak finał przenosi nas w sferę zjawisk paranormalnych, spirytystycznych.
Gratka dla fanów fantastyki grozy w stylu H.P. Lovecrafta. (Notka od wydawcy)

Informacje dodatkowe o Cień Bafometa:

Cień Bafometa - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anytsuj
Anytsuj
Przeczytane:2023-08-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2023,

Lektura tego opowiadania to moje drugie spotkanie z Grabińskim. O ile "Opowieści niesamowite" zaintrygowały mnie i podziałały zachęcająco, o tyle "Cień Bafometa" wywołał we mnie uczucia przeciwne. Pokonanie zaledwie stu stron zajęło mi niesamowicie dużo czasu. To, co w Opowieściach... jest tylko lekko uwierające, tu męczy niezmiernie- opisy niewnoszące wiele do akcji i język naszpikowany tak archaizmami jak i neologizmami czy regionalizmami.

A co z fabułą? Ta zdaje się być ciekawa. Zawiedzie się ten, kto szuka intensywnych emocji i lęku. Grabiński niespiesznie snuje swą opowieść w oparach onirycznych, dyskutując o charakterze świata, w którym żyjemy- czy jest on wyłącznie fizyczny, czy można w nim doświadczyć czegoś niematerialnego?

Niesamowite opowieści 2
Stefan Grabiński0
Okładka ksiązki - Niesamowite opowieści 2

Opowieści grozy....

Nowele
Stefan Grabiński0
Okładka ksiązki - Nowele

Obszerny zbiór zawierający całość krótkiej twórczości klasyka polskiej grozy - ponad siedemdziesiąt opowiadań. Nasze wydanie oparte...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska