Cios kończący

W Warszawie umiera Gotycka Jolka - policjantka, którą Heinz poznał, prowadząc sprawę morderstwa kleryków. Przed śmiercią bardzo chciała spotkać się z profilerem. Nie zdążyła. Heinz przyjeżdża do stolicy i wikła się w sprawę, która sięga korzeniami afery pedofilskiej sprzed wielu lat. Podczas prowadzenia nieformalnego śledztwa zmierzy się z bardzo wpływowymi i bezwzględnymi ludźmi. A także z mrokiem, który narasta i gęstnieje w nim samym.

Informacje dodatkowe o Cios kończący:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2020-09-16

Kup książkę Cios kończący

Cios kończący - opinie o książce

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2023-01-02, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2023, Pożyczone,

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Mariusza Czubaja i powiedzmy sobie szczerze niezbyt udane.Być może powodem jest to,że zaczęłam od ostatniej części" przygód" Rudolfa Heinza ale książka sama w sobie mnie nie zachwyciła.

Avatar użytkownika - ksiazkowa_nutka
ksiazkowa_nutka
Przeczytane:2021-01-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Ostatnio miałam możliwość przeczytania książki "Cios kończący" Mariusza Czubaj i mimo iż nie czytałam wcześniejszych części serii to podobała mi się ta książka.
Styl autora jest bardzo przyjemny. Wszystko przedstawione w jasny sposób, ale nie myślcie, że zdradzający za dużo. O nie! Trochę się trzeba na głowić kto jest winien, co się wydarzyło po kolei etc.
Pomysł na fabułę także mi się podobał. Jedyni słowy jest to w swoim gatunku świetna książka! Aż mam ochotę sięgnąć po coś jeszcze autora.
Polecam

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2020-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Cios kończący” Mariusza Czubaja to szósty, ostatni tom sześciotomowej serii pt. „Polski psychopata”. Opowiada historię ostatniego śledztwa profilera Rudolfa Heinza, teraz prowadzonego już ze stopy prywatnej, która przetykana jest inną sprawą – w Katowicach grasuje nowy morderca, jednak nikt nie łączy jego kolejnych zabójstw we sobą. Dla mnie to było pierwsze spotkanie z piórem autora i mam świadomość, że przez nieznajomość tomów poprzednich na pewno poumykało mi sporo niuansów i nawiązań. Nie zmienia to jednak faktu, że fabuła była dla mnie jak najbardziej zrozumiała, a całość przypadła do gustu. Zaintrygował mnie główny bohater, Heinz – gitarzysta, karateka, z mocno cynicznym podejściem do życia. Na pewno chciałabym teraz poznać jego wcześniejsze losy, co sprawiło, że jest jaki jest, skąd wziął się ten cynizm i rozczarowanie. Ogólne wrażenia z powieści mam pozytywne, to dobry, rasowy, ciekawy i trzymający się ram gatunku kryminał. Polecam fanom gatunku!

Piąty Beatles
Mariusz Czubaj0
Okładka ksiązki - Piąty Beatles

Rudolf Heinz - profiler, miłośnik bluesa po traumatycznych przejściach - i zagadkowe morderstwo, którego okoliczności są bardzo nietypowe. A do tego...

R.I.P.
Mariusz Czubaj0
Okładka ksiązki - R.I.P.

POŁĄCZENIE CZARNEGO KRYMINAŁU Z WESTERNEM Tyle że tu nie ma walki dobra ze złem. Jest walka zła ze złem. A więc czarny western. Marcin Hłasko...