Ciotka

Kiedy Emma dostaje pierwszą miesiączkę, do Alicji i jej przyjaciółek dociera, że niebawem każda z nich będzie musiała zmierzyć się z podobnym problemem. Nadchodzi czas wielu zmian zachodzących w ich ciele, samopoczuciu i wyglądzie. Pojawia się mnóstwo pytań o dotąd nieznane pojęcia jak: dojrzewanie, cykl, hormony czy wybór artykułów higienicznych. Mimo emocji i wielu obaw dziewczynki podchodzą do tematu z lekkością, samoakceptacją i humorem. To ciepła i wyjątkowa w swym przesłaniu opowieść, która w przystępny sposób przygotowuje czytelniczki do pierwszej miesiączki.

Informacje dodatkowe o Ciotka :

Ciotka - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2022-11-24, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Ciotka" to historia kilku dziewczyn stojących u progu dojrzewania. Główna bohaterka, Alicja, zauważa, że u niektórych jej koleżanek pojawia się pierwsza miesiączka. Choć nie spodziewała się, że stanie się to tak wcześnie, wie, że i na nią wkrótce przyjdzie pora. Stara się przygotować na nową sytuację i związane z nią trudności.

???

Ta książka, choć krótka, niesie za sobą wielką wartość edukacyjną. W przystępny i lekki sposób przybliża temat pierwszej miesiączki, tak często spychany gdzieś na margines razem innymi ,,wstydliwymi" sprawami.

Ogromnym plusem dla mnie jest fakt, że nie jest to poradnik, a powieść. Dzięki temu autorka oprócz przydatnych informacji mogła też uchwycić w niej przeróżne emocje towarzyszące dziewczynkom w tym czasie - od strachu, przez złość, po dumę. Myślę, że niejedna czytelniczka będzie mogła utożsamić się z Alicją i jej koleżankami.

Książkę czyta się naprawdę przyjemnie. Jest ciekawa, wartościowa i pełna humoru. Na pochwałę zasługuje też przepiękne wydanie i subtelne, oryginalne ilustracje.

Wielka polecajka!

Czytamy bez mamy. Kraina Nieczytania
Magdalena Zarębska0
Okładka ksiązki - Czytamy bez mamy. Kraina Nieczytania

Z mysla o nieco starszych sympatykach ksiazeczek, dzieciach w wieku 9-11 lat, powstały publikacje z drugiego poziomu serii. Pieknie ilustrowane historie...

Leonard w domu - Czytamy bez mamy, poziom II
Magdalena Zarębska0
Okładka ksiązki - Leonard w domu - Czytamy bez mamy, poziom II

Leonard jest całkiem zwyczajnym chłopcem. Ma mamę i tatę, a jego pokój wypełniony jest zabawkami. Leo lubi się bawić, ale nie przepada za sprzątaniem...