Co dwie brody to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście

Drogie Panie - jeśli nie wiecie: dlaczego Wasz mężczyzna nosi zarost? Czy powinien nosić zarost? Jaki powinien nosić zarost? - Tu znajdziecie odpowiedź.

Drodzy Panowie - jeśli nie wiecie: czy nosić zarost? Jaki nosić zarost? Po co nosić zarost? - Tu znajdziecie odpowiedź.

Polecamy! Wszystkim brodatym i niebrodatym polecamy!

Max Cegielski i Tadeusz Cegielski

Oto książka, którą mieć musi każdy mężczyzna! Nawet jeśli goli się na gładko

Brody starożytnych filozofów, wąsy napoleońskich grenadierów, wąsik Chaplina czy ekscentryczne wąsy Salvadora Dali – zarost towarzyszy ludzkości (tej zwanej brzydką, acz nie tylko tej) od zarania dziejów i przez cały ten czas przypisuje się mu rozmaite znaczenia, posiadaczy zarostu piętnuje, bądź przeciwnie – wychwala, w zależności od czasu i okoliczności.

Zarost potraktowany został dogłębnie i precyzyjnie sklasyfikowany, przywołano wszelkie funkcje i znaczenia, jakie były mu przypisywane i nadawane, nie pominięto także historii golarstwa, uwzględniono nawet budowę brzytwy.

Książka, jak zaznaczono w podtytule, stanowi prawdziwe kompendium wiedzy o zaroście, z którego informacje można czerpać garściami, chociaż wiedza ta nie do końca jest poważna, czasem trzeba lekko (lub mocniej)przymrużyć oko.

A jak słusznie pisze autorka: „wąsy i broda są inspiracją dla wielu pomysłowych osób, których nie satysfakcjonują standardowe rozwiązania” i udowadnia to, prezentując współczesne projekty artystyczne, także z zakresu sztuki użytkowej, w których zarost odgrywa niebagatelną rolę.

Informacje dodatkowe o Co dwie brody to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście:

Wydawnictwo: Alegoria
Data wydania: 2011 (data przybliżona)

Kup książkę Co dwie brody to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście

Prosiaczek i pojazdy
Aleksandra Woldańska-Płocińska 0
Okładka ksiązki - Prosiaczek i pojazdy

Prosiaczek znany naszym czytelnikom z książek o swoich urodzinach (Pierwsze, Drugie i Trzecie urodziny prosiaczka) tym razem wyjątkowo nie świętuje. Ale...

Drugie urodziny prosiaczka
Aleksandra Woldańska-Płocińska 0
Okładka ksiązki - Drugie urodziny prosiaczka

Druga część przygód sympatycznego prosiaczka, którego czytelnicy mieli okazję poznać na kartach książeczki “Pierwsze urodziny prosiaczka”....