Co z ciebie wyrośnie?. Znani ludzie o swoim dzieciństwie i niepokornej młodości

Znani ludzie o swoim dzieciństwie i niepokornej młodości

Znani i lubiani bohaterowie tej książki w szczerych rozmowach odsłaniają nieznane dotychczas fragmenty swojego życia i opowiadają, jak wbrew obawom dorosłych, a czasem i przeciwnościom losu, osiągnęli sukces i jednak ,,na kogoś wyrośli".

Wybitnemu aktorowi groziło, że nie zda matury. Znana zakonnica przysparzała kłopotów opiekunkom swoimi szalonymi pomysłami. Ważny polityk był największym wagarowiczem w klasie, a inny, został wyrzucony z internatu za imprezowanie. Sławna wokalistka złamała regulamin praktyk i musiała powtarzać rok na studiach. Ikona stylu była w dzieciństwie małą łobuzicą z ciągle podrapanymi kolanami, a profesor medycyny był zawieszony w prawach ucznia.

O swoim dzieciństwie i niepokornej młodości opowiadają: Robert Biedroń, Małgorzata Chmielewska, Irena Eris, Michał Kamiński, Robert Korzeniowski, Jolanta Kwaśniewska, Alicja Majewska, Marcin Matczak, Daniel Olbrychski, Adam Rapacki, Vincent V. Severski, Krzysztof Simon, Dorota Sumińska, Monika Zuber.

Elżbieta Sitek-Wasiak - absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarka zajmująca się tematyką społeczno-prawną, autorka książek Niepokorny,Słodko-gorzko. Dzieciństwo w PRL oraz współautorka książki Zabijałem dla mafii. Miłośniczka literatury, ogrodu i turystyki, autorka licznych relacji z podróży.

Informacje dodatkowe o Co z ciebie wyrośnie?. Znani ludzie o swoim dzieciństwie i niepokornej młodości:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2023-07-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Co z ciebie wyrośnie?. Znani ludzie o swoim dzieciństwie i niepokornej młodości

Co z ciebie wyrośnie?. Znani ludzie o swoim dzieciństwie i niepokornej młodości - opinie o książce

Avatar użytkownika - annakubera
annakubera
Przeczytane:2023-07-31, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Co z Ciebie wyrośnie?" to książka, która jest rozmową z lubianymi i znanymi bohaterami. Opowiada ona historię ich dzieciństwa i młodości, a także pokazuje, w jaki sposób udało im się ,,wyjść na ludzi" i dojść do tego momentu życia, w którym się teraz znajdują.

Pozycja ta składa się z czternastu rozdziałów. To czternaście historii z życia czternastu znanych i lubianych postaci, zajmujących się różnymi dziedzinami życia. Bohaterami rozmów są następujące osoby: Daniel Olbrychski, Jolanta Kwaśniewska, Irena Eris, Vincent V. Severski, Alicja Majewska, Robert Korzeniowski, Małgorzata Chmielewska, Dorota Sumińska, Michał Kamiński, Robert Biedroń, Monika Zuber, Adam Rapacki, Marcin Matczak i Krzysztof Simon.

Pierwsze, co sobie uświadomiłam w trakcie lektury, to to, że mimo różnych wykonywanych profesji przez naszych bohaterów, to wielu z nich miało podobne dzieciństwo. Dzieciństwo pełne swobody, wolności, zaufania, ale też obowiązków, twardych zasad i bezwzględnego posłuszeństwa. Każda z wypowiadających się osób chętnie wracała do chwil dzieciństwa i młodości, chociaż nie zawsze były to tylko dobre i miłe wspomnienia. Niemniej to, co łączyło ich wszystkich, to łatwość uczenia się i zapamiętywania nowych rzeczy, a także zwykła ciekawość świata. Ciężko tak w kilku zdaniach opisać tę książkę, ale sięgając po nią z pewnością poznacie nowe fakty, być może nawet o waszych ulubionych postaciach.

Samą książkę bardzo dobrze mi się czytało. Już po długości rozdziałów i zapisach rozmów można było wywnioskować, kto ma łatwość wypowiadania się, a komu idzie to trochę gorzej. Szata graficzna również przyciąga oko, a podział na rozdział y pozwolił mi dawkować sobie poznawanie naszych bohaterów.

Autorce należą się słowa uznania, gdyż potrafiła pokierować swoimi rozmówcami w ten sposób, aby czytelnik z zaciekawieniem i niecierpliwością odkrywał każdy nowy fakt z ich życia. Co interesujące, pani Elżbieta przedstawiła również podobieństwo swoich rozmówców do każdego z nas. Nikt nie rodzi się stworzony do wielkich czynów, ale poprzez swoją pracę i upór, a także czasami łut szczęścia, można dotrzeć do swojego wymarzonego miejsca w świecie.

Zachęcam zatem do lektury!

Niepokorny. Rozmowy z generałem Adamem Rapackim
Elżbieta Sitek-Wasiak0
Okładka ksiązki - Niepokorny. Rozmowy z generałem Adamem Rapackim

Pierwsza książka pokazująca policyjne kulisy walki z przestępczością zorganizowaną. W rozmowach z autorką generał Adam Rapacki opowiada, po co spotykał...