Coaching

Zarabianie przez rozmawianie.
Nowa ścieżka kariery dla ludzi, którzy lubią ludzi

Corporate coaching. Jak zostać trenerem na usługach firm? Life coaching. Jak zostać doradcą osobistym? Psychotest. Sprawdź, jakie są Twoje zdolności w zakresie coachingu

Czy lubisz pracować z ludźmi?
Jeśli tak, mamy dla Ciebie intratną propozycję zawodową -- zostań coachem. Zarobki w tej doskonale rozwijającej się branży są wysokie, a popyt rośnie w oczach. Możesz wykonywać swój nowy zawód po godzinach albo ubiegać się o pracę na stanowisku coacha w dużej firmie. Jeśli ta propozycja Cię zainteresowała, prawdopodobnie masz do nas wiele pytań -- odpowiedź na nie znajdziesz w tej książce.

Po pierwsze: dlaczego ludzie mieliby potrzebować Twoich usług?
Rzecz w tym, że każdy z nas szuka pomocy, gdy zauważa rozbieżność pomiędzy swoimi oczekiwaniami i marzeniami a stanem faktycznym -- dzieje się to bardzo często. Taki stan rodzi stres, obawy i niepewność. Zadaniem coacha jest pomoc w likwidowaniu podobnych dylematów.

Po drugie: od czego zacząć karierę?
Coaching polega na rozmawianiu z ludźmi i przynoszeniu im ulgi. Tak naprawdę zajmujesz się tym od lat. Dlaczego więc nie miałbyś zacząć w ten sposób zarabiać? Spróbuj zorientować się, jak wpływasz na ludzi -- czy ich uspokajasz, dodajesz im otuchy, dajesz im odczuć, że mogą liczyć na Twoje trafne spostrzeżenia... a może wnosisz w ich życie więcej radości? A potem rozwiń w sobie zmysły coachingu, czyli: zdolność obserwowania ludzkich zachowań, cierpliwość i wyrozumiałość wobec innych, autentyzm w relacjach międzyludzkich, trzeźwość myślenia i trafność wyciąganych wniosków, umiejętność okazywania ciepła i współczucia, rzeczywisty szacunek i podziw dla innych, miłe usposobienie i umiejętność łagodzenia napięć.

Informacje dodatkowe o Coaching:

Wydawnictwo: Onepress