Coco Chanel

Najgłębiej ukryte sekrety Coco Chanel – uosobienia francuskiego szyku, pierwszej damy światowej mody, ale też kolaborantki, która romansowała z niemieckim szpiegiem i współpracowała z Abwehrą.

Coco Chanel – ikona XX wieku – stworzyła wizerunek nowoczesnej kobiety, zbudowała własne imperium mody. Jednak jej losy w latach 1941–1954 były owiane tajemnicą. Ta książka jako pierwsza ujawnia szokujące fakty z życia projektantki: kolaborację z nazistami, długoletni romans z niemieckim szpiegiem, współpracownikiem Goebbelsa, i pracę Chanel dla wywiadu niemieckiego i Himmlera.

Niezwykle dobrze udokumentowana biografia pióra Hala Vaughana odkrywa najgłębiej ukryte sekrety Coco Chanel, która nie tylko po mistrzowsku wykreowała rozpoznawalny na całym świecie styl, lecz także zręcznie manipulując faktami ze swojego życia w czasie wojny, uniknęła publicznego potępienia.

Informacje dodatkowe o Coco Chanel:

Coco Chanel - opinie o książce

Avatar użytkownika - mircia
mircia
Przeczytane:2014-01-21, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, przeczytane,
Rzetelnie napisana biografia, czyta się całkiem przyjemnie. Książka odpowiednia nie tyle dla fanów historii mody, co dla fanów historii II Wojny Światowej. Opisano w niej sporo wątków z życia Coco, których zwyczajnie sporo osób (a przynajmniej ja) nie znało. Nie mam niestety porównania z innymi biografiami Chanel.
Coco Chanel. Sypiając z wrogiem
Hal Vaughan0
Okładka ksiązki - Coco Chanel. Sypiając z wrogiem

Po lekturze tej biografii perfumy Chanel No. 5 nigdy nie będą pachniały jak dawniej: poza różą stulistną, jaśminem, ambrą i ylang-ylang, można będzie...