Córeńki

Tom 2 cyklu Złe miasta

Każde miasto skrywa jakieś zbrodnie. Do czasu.
Tuż przed Bożym Narodzeniem znikają bez śladu dwie aktorki warszawskiego teatru. Ciało jednej z nich zostaje wkrótce znalezione w parku Szczęśliwickim. Zaniepokojony dyrektor, będąc pod wrażeniem umiejętności śledczych Alicji Ruckiej, prosi ją o pomoc. W zamian oferuje informacje, których Rucka poszukuje. Zaintrygowana dziennikarka opuszcza przysypany śniegiem Poznań i wkracza w artystyczny światek stolicy, w którym namiętności są silne, ambicje wygórowane, a motywacje nieczyste. Czy Ruckiej uda się na czas rozpoznać, co jest teatralną fikcją, a co prawdziwą rozgrywką?
Córeńki to drugi tom serii ZŁE MIASTA. Alicja Rucka powraca, a wraz z nią kobiece spojrzenie na zbrodnie i nasze najgłębsze lęki.

Informacje dodatkowe o Córeńki:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2022-06-15
ISBN: 9788327161918

Tagi: kryminał

Kup książkę Córeńki

Córeńki - opinie o książce

Nic się nie zmieniło w stosunku do pierwszej części. Tylko wydarzenia rozgrywają się tym razem w Warszawie. Powiało nudą. Mało akcji, mało emocji i bezbarwni bohaterowie. Na plus mogę zapisać jedynie zakończenie, mało przewidywalne ale ciekawe i zapowiadające ewentualną kontynuację przygód kryminalnych Anny Ruckiej. Wpadnie w ręce to przeczytam ale specjalnie szukać nie będę.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;