Córka heretyczki

Niezwykła historia Marthy Carrier, jednej z pierwszych kobiet oskarżonych, osądzonych i powieszonych w procesie czarownic w Salem, opowiedziana przez jej córkę, której cudem udało się uniknąć śmierci. To opowieść o głębokiej i urzekającej rodzinnej miłości... w obliczu strachu i prześladowań i o dwóch niezwykłych kobietach, które wspólnie musiały stawić czoła narastającej histerii wywołanej przesądami. Ten sprzeciw wobec religijnej tyranii jedna z nich przypłaciła życiem. Swą fascynującą powieść oparła autorka na dziejach własnej rodziny, Kathleen Kent jest bowiem potomkinią Marthy Carrier w dziesiątym pokoleniu.

Informacje dodatkowe o Córka heretyczki:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2009-07-01
ISBN: 978-83-7508-152-7

Kup książkę Córka heretyczki

Córka heretyczki - opinie o książce

Avatar użytkownika - joanna1908
joanna1908
Przeczytane:2015-08-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Jak do tej pory wyobrażałam sobie czarownice z Salem? Paskudne, odrażające staruchy z powykręcanymi szponami, na miotłach i z krzykiem palone na stosie. Kathleen Kent daje zupełnie inny obraz. Rzekome czarownice to zwyczajne kobiety, gospodynie domowe, które zostają oskarżone o czary, które nigdy nie miały miejsca. zostają brutalnie powieszone na oczach swych rodzin, za coś czego nie zrobiły. W książce dominuje ogromne cierpienie, a także proces dorastania małej dziewczynki, Sary, córki jednej z "czarownic" - która w wieku kilku lat musi się stać już dojrzałą kobietą, żeby pomóc ojcu i rodzeństwu. Wzruszająca opowieść.
Avatar użytkownika - Natalia_Katarzyn
Natalia_Katarzyn