Czarny zakon

SPRZEDAŻ OD 27.08.2007! Koktajl kryminału, thrillera historycznego i powieści przygodowej – trochę tu Browna, trochę Cusslera I trochę Ludluma. Ponowne spotkanie z agentami elitarnej jednostki SIGMA, składającej się z komandosów i naukowców, których czytelnik miał okazję poznać w powieści Mapa Trzech Mędrców. Dziwna epidemia, objawiająca się atakami kanibalizmu, dotyka mnichów w klasztorze w Nepalu. Ktoś skupuje cenne historyczne dokumenty (jak na przykład Biblię należącą przed laty do Charlesa Darwina, twórcy teorii ewolucji) związane z uczonymi epoki wiktoriańskiej. Dla osiągnięcia celu gotów jest na morderstwo. Co łączy te wydarzenia z przerażającymi eksperymentami prowadzonymi przez nazistów na terenie Polski w czasie II wojny światowej? Na trop spisku zagrażającego przyszłości ludzkiej rasy wpadają agenci SIGMY, Grayson Pierce i Painter Crowe, oraz młoda lekarka Lisa Cummings.

Informacje dodatkowe o Czarny zakon:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7359-588-0

Kup książkę Czarny zakon

Czarny zakon - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2018-09-04, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

"Czy to, że ewolucja stanowi kręgosłup biologii, przez co biologia nabiera szczególnego charakteru nauki opartej na wzmocnionej teorii, czyni ją nauką, czy przedmiotem wiary?" Karol Darwin

Zajmująca sensacja, może w tej odsłonie serii niezbyt rozbudowana, ale ciekawie trzymająca w napięciu. Wkraczając w jej klimat, poddając się przebiegowi intrygującego scenariusza zdarzeń, sympatycznie spędzamy czas z książką w ręku. Autor przyzwyczaił czytelnika do płynnej narracji, dynamicznych rytmów, zaskakujących zwrotów akcji, umiejętnego wplatania w fabułę frapujących zagadnień naukowych, a przy tym przejrzystego przybliżania skomplikowanego żargonu technicznego. Z takiej formuły sensacji czerpie się nie tylko przyjemność ze śledzenia przebiegu akcji, podkręcania wyobraźni, budowania napięcia, ale również wynosi porcję wiedzy o zdobyczach współczesnych badaczy i naukowców. A przy tym odbywamy podróże po różnych kontynentach, zaglądamy w himalajskie szczyty, kopenhaskie antykwariaty, niemieckie zamki, tajemnicze kompleksy w Republice Południowej Afryki, jest i polski akcent, wrocławski kościół.

W trzecim tomie wszyscy dotychczas poznani bohaterowie serii, członkowie Sigmy, tajnej agencji strzegącej, zdobywającej i neutralizującej technologie istotne dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, angażują się w pracę w terenie, nikt nie stoi na uboczu, każdy odgrywa znaczącą rolę w likwidacji niebezpieczeństwa zagrażającego światu. Do głosu dochodzą ponure echa historii drugiej wojny światowej i wybujałe ambicje szaleńców próbujących ingerować w przebieg ewolucji. Dociekamy źródeł zatrważającej epidemii w himalajskim klasztorze, dziwnych incydentów w górskiej dziczy w pobliżu chińskiej granicy. Zaciekawia niezwykłe zainteresowanie książkami wiktoriańskich uczonych i zagadka tajemniczych znaków umieszczonych w darwinowskim egzemplarzu biblii. Jednocześnie staramy się ujść cało z serii pułapek zastawionych przez prześladowców i zamachowców. Aby przetrwać i dotrzeć do prawdy trzeba zawierać zaskakujące sojusze. I choć nie wszystko wydaje się oparte na realności, niektóre rozwiązania wydają się mało prawdopodobne, to jednak powieść wciąga i relaksuje.

bookendorfina.pl

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2017-05-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, sensacja, thriller,
Książka dotyczy eksperymentów zapoczątkowanych przez nazistów w projekcie "dzwon". Dotyczy on zmiany w organizmie obiektu na poziomie kwantowym. Gdy przez pewien wypadek ludzie są zagrożeni SIGMA rusza do akcji, by znów uratować nie tylko przyjaciół, ale i innych ludzi. Powieść tą czyta się dość dobrze. Akcja jest co prawda powoli rozbudowywana i powolne odkrywanie tajemnicy pozwala na lepsze wczytanie sie treść, jak i na niezwykłe zwroty akcji.
Avatar użytkownika - Serena1975
Serena1975
Przeczytane:2013-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Kontynuacja " Mapy trzech mędrców". Choć nie tak dobra jak poprzednia, spotkanie wcześniej poznanych bohaterów również sprawia wiele radości.
Avatar użytkownika - mamulka14
wiki9850
Przeczytane:2013-11-11, Ocena: 5, Przeczytałam,
Mapa trzech mędrców
James Rollins0
Okładka ksiązki - Mapa trzech mędrców

Świetny thriller. Nocne nabożeństwo ku czci Trzech Króli w katedrze w Kolonii zostaje brutalnie przerwane przez grupę przebranych za mnichów napastników...

Jake Ransom i Władca Czaszek
James Rollins0
Okładka ksiązki - Jake Ransom i Władca Czaszek

Podczas wyprawy do Ameryki Południowej ginie w dżungli para archeologów, Penelopa i Richard Ransom. Po pewnym czasie do dzieci Ransomów, Jake'a i Kady...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska