Czas na medytację

Popraw jakość życia w prosty i łatwy sposób

Medytacja to droga do cichej rewolucji w twoim życiu: uczy, jak zwolnić, cieszyć się życiem, stawiać czoła codziennym trudnościom. Dzięki niej możesz odnaleźć wewnętrzny spokój i emocjonalną równowagę, o które coraz trudniej w dzisiejszym świecie.

Christophe André, znany francuski psychiatra i psychoterapeuta, na przykładzie własnych doświadczeń oraz potwierdzonych badań naukowych pokazuje, jak użytecznym i niosącym korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego narzędziem może być medytacja. W prostych, jasnych słowach objaśnia jej tajniki. Tłumaczy również, czym jest praktyka, co ma do powiedzenia na jej temat nauka, z jakich tradycji się wywodzi, jakie są jej korzyści i ograniczenia. Pokazuje, jak zacząć i jak doskonalić jej technikę.

Ta książka przekaże Ci wszystko, co powinieneś wiedzieć o medytacji - znajdziesz tu zarówno wyjaśnienia teoretyczne, jak i praktyczne ćwiczenia, które już dziś możesz zacząć wprowadzać w życie, aby uczynić je lepszym.

Christophe André - francuski psychiatra i psychoterapeuta. W latach 1992-2018, w ramach uniwersyteckiej służby zdrowia psychicznego i terapeutów, pracował w szpitalu Sainte-Anne w Paryżu. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń lękowych i depresyjnych. Jest jednym z liderów terapii behawioralnych i poznawczych we Francji. Jako jeden z pierwszych wprowadził zastosowanie medytacji w psychoterapii. Jest autorem poradników i książek popularnonaukowych, m.in. ,,Życie wewnętrzne" czy ,,Trzy minuty medytacji".

Informacje dodatkowe o Czas na medytację:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-02-10
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Le temps de mediter

Kup książkę Czas na medytację

Czas na medytację - opinie o książce

"Medytacja jest dla umysłu tym, czym sen jest dla ciała..."

Medytujecie?? Mnie ostatnio interesują takie tematy. Była joga teraz "Czas na medytację".

Książka jest napisana w ciekawy sposób. Andre wyjaśnia czym jest medytacja. Jak ją stosować w życiu codziennym. Do książki dodatkowo jest dołączona płyta CD, na której znajdziemy wiele ciekawych ćwiczeń.

Książka jest wartościowa. Mi się podobała. I chętnie zadbam o mój umysł.

Sięgnęłam po książkę "Czas na medytację" z czystej ciekawości. Nigdy nie medytowałam, nie znałam nawet podstawowych zasad rządzących tym treningiem. Moja niewiedza sprowadzała się do tego, że uważałam, iż medytacja to nic innego jak siedzenie na podłodze z zamkniętymi oczami. I tyle.
Po przeczytaniu książki zrozumiałam, że medytacja to trening umysłu. W czasach, w jakich przyszło nam obecnie żyć, gdzie ze wszystkich stron napływają do nas informacje, niekoniecznie pozytywne, gdzie stres jest na porządku dziennym, wyciszenie się, wsłuchanie we własne ciało jest nie lada sztuką, jest niezbędne. Higiena umysłu jest tak samo ważna, jak higiena ciała. Trening umysłu jest równie ważny, co trening ciała.
Nie jestem jeszcze ekspertką od medytacji. Ale to nie o to chodzi.
Ta książka to podręcznik, do którego stale trzeba zaglądać i wykonywać kolejne ćwiczenia, żeby nasze życie stało się pełniejsze.
Czego nauczyłam się po przeczytaniu tej książki?
Wiem, że po całym dniu pracy, kiedy projekt goni projekt, szef coraz więcej wymaga, klient ciągle dzwoni, stres towarzyszy mi nawet podczas lunchu, muszę usiąść, wsłuchać się w siebie i pomyśleć, za co dziś jestem wdzięczna. I nagle okazuje się, że tych rzeczy jest mnóstwo. Jest to słońce na niebie, kawa w ulubionym kubku, rozmowa z mężem, sms od córki, spacer o zachodzie słońca z psem. Jestem wdzięczna za to, że przeżyłam kolejny dzień, że jestem zdrowa, że zaplanowałam wakacje, że przeczytałam kolejną ciekawą książkę. I dzięki takiemu podejściu mój dzień okazuje się być bardzo dobry.
A to tylko jedna przerobiona lekcja z tego podręcznika. Jest ich dużo więcej.
Więc jeśli masz problemy z odzyskaniem spokoju po całym dniu, jeśli nie wiesz od czego zacząć, powiem jedno. Kup tę książkę. I zacznij ją czytać.

Avatar użytkownika - Anonim2414
Anonim2414
Przeczytane:2021-03-07, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Nastroje. Jak nauczyć się pogody ducha
Christophe André0
Okładka ksiązki - Nastroje. Jak nauczyć się pogody ducha

Dobry humor, wewnętrzny spokój, ufność, pogoda ducha... Ale także chandra, niepokój, nostalgia, irytacja, rozpacz... Mieszanka emocji i myśli...

Medytacja dzień po dniu
Christophe Andre0
Okładka ksiązki - Medytacja dzień po dniu

Książka łączy w sobie urodę pięknego albumu z reprodukcjami arcydzieł malarstwa i użyteczność podręcznika, w którym autor uczy nas - w sposób...