Czas pustych kościołów

Wiara poza utartymi scenariuszami

Czy puste kościoły w czasie pandemii to zapowiedź przyszłości chrześcijaństwa?

Czy wymuszony post od Eucharystii jest przejawem Bożej pedagogiki, a może uderzeniem w podstawy naszej wiary?

Czy współczesnego człowieka dotyka kryzys poczucia bezpieczeństwa, również bezpieczeństwa religijnego?

Jaką postawę przyjąć wobec tych wyzwań?

Ksiądz Tomáš Halík wybitny czeski teolog, filozof i socjolog w swoich kazaniach z okresu pandemii daje słuchaczom nadzieję i wprowadza ich krok po kroku w głębię tajemnicy Zmartwychwstania. Przygotowuje na czas, kiedy jako wierzący wszyscy będziemy musieli z większą odwagą i zaufaniem wstąpić do obłoku tajemnicy i żyć wśród paradoksów oraz nowych wyzwań.

Książka odważna a zarazem przepełniona wrażliwością.

W okresie kwarantanny, kiedy pisałem te kazania i wypowiadałem je do kamery przed pustymi ławkami, miałem więcej czasu na zastanawianie się nad światem, Bogiem i sobą samym. Myśl o możliwości bliskiej śmierci nie budziła we mnie strachu, tylko potrzebę rekapitulacji, obrachunku. Dlatego w tych kazaniach widoczna jest potrzeba uświadomienia sobie, w jakim kierunku zmierza nasza parafia, moja teologia, moje życie, co tworzy prawdziwe jądro mojego życia: co dla mnie oznacza być chrześcijaninem.

Tomáš Halík

Informacje dodatkowe o Czas pustych kościołów:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2020-10-12
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: ČAS PRÁZDNÝCH KOSTELŮ

Tagi: teologia bóg

Kup książkę Czas pustych kościołów

Czas pustych kościołów - opinie o książce

Przebudzenie aniołów. Kazania o bliskości Boga w niespokojnych czasach
Tomáš Halik0
Okładka ksiązki - Przebudzenie aniołów. Kazania o bliskości Boga w niespokojnych czasach

Płomień, który rozświetla mrok Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny... Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat?...

Zamyślenia na Wielki Tydzień
Tomáš Halík0
Okładka ksiązki - Zamyślenia na Wielki Tydzień

Teksty rozważań popularnego czeskiego kapłana i duszpasterza, ks. Tomasza Halika, ilustrowane dziełami światowego malarstwa. Pomogą nam dogłębnie wniknąć...